Aktuality

Cizinec není otrok

Ukrajinci se vzbouřili proti českým praktikám (odkaz na článek)

Tři měsíce v Česku pracují, zaplaceno ale dostanou jen za dva. Někteří ukrajinští pracovníci naráží na to, že když se vrátí domů, tak jim nedorazí poslední slíbená mzda. Problém se ještě zhoršil s koronavirem.
 
Šest dnů protestoval a podle jeho slov i držel hladovku Ukrajinec Yaroslav Chepa před výrobním závodem v Dobříši, aby jeho krajané dostali zaplaceno za poslední odpracovaný měsíc. Podle něj vše probíhá tak, že lidé přijedou do Česka pracovat na tři měsíce a první i druhou výplatu dostanou. Problém nastane, když se vrátí domů a poslední výplata se zasekne.

„Ukrajinci jsou velmi spokojení s prací, co tady dělají. Rádi sem jezdí, můžou si tady vydělat pro sebe a pro rodinu. Ale když sem přijedou, pracují a nedostanou peníze za poslední měsíc, tak to je pro ně hrůza,“ vysvětluje Yaroslav Chepa. Konkrétně v dobříšském závodě se má podle jeho informací, které zveřejnil na obří nástěnce, jednat o sedm pracovníků, kteří v součtu čekají na bezmála 171 tisíc korun.

celý článek seznamzpravy.cz

foto seznamzpravy.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace