Ukrajina poslala Čechům nótu kvůli udělení azylu Danylyšynovi

České velvyslanectví v Kyjevě dostalo nótu s ukrajinskou žádostí o oficiální vysvětlení, proč poskytla politický azyl bývalému ukrajinskému ministru hospodářství.

Jak uvedlo ČTK, České velvyslanectví v Kyjevě podle mluvčího ukrajinského ministerstva zahraničí Oleha Vološyna dostalo nótu s ukrajinskou žádostí o oficiální vysvětlení, proč poskytla politický azyl bývalému ukrajinskému ministru hospodářství. Bohdan Danylyšyn je ve své zemi stíhán za zpronevěru.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí odmítá obvinění z politického charakteru Danylyšynova stíhání, které má prý výlučně právní základ. Podle Vološyna by současná situace neměla mít negativní vliv na rozvoj ukrajinsko-českého politického dialogu.

Více informací se dočtete v článku Ukrajina poslala Čechům nótu, chce vysvětlit azyl pro exministra Danylyšina, který naleznete na http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-poslala-cechum-notu-chce-vysvetlit-azyl-pro-exministra-danylysina-1vv-/krimi.asp?c=A110118_144203_krimi_cen.
18. ledna 2011 Zpravy.idnes.cz, cen iDNES.cz, ČTK

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace