Aktuality

Upozornění pro cizí státní příslušníky, kteří hodlají navštívit okupované území Ukrajiny – Autonomní republiku Krym

Pravidla pro vstup na dočasně okupované území Ukrajiny a jeho opuštění.

Velvyslanectví Ukrajiny v České republice připomíná, že cizí státní příslušníci mohou navštívit Autonomní republiku Krym pouze na základě zvláštního povolení vydaného územním orgánem Státní migrační služby Ukrajiny, a to přes kontrolní hraniční přechody, definované Pravidly pro vstup na dočasně okupované území Ukrajiny a jeho opuštění.

Dne 4. června 2015 Kabinet ministrů Ukrajiny usnesením № 367 schválil Pravidla pro vstup na dočasně okupované území Ukrajiny a jeho opuštění (“Procedure for entry to the temporarily occupied territory of Ukraine and exit from it”), která kromě jiného regulují vstup a opuštění dočasně okupovaného území Ukrajiny cizími státními příslušníky a osobami bez občanství s přihlédnutím k požadavkům zákona o právech a svobodách občanů a právním režimu na dočasně okupovaném území Ukrajiny.

Zahraniční novináři jsou povinni pro vstup na dočasně okupované území Autonomní republiky Krym získat souhlas Ministerstva informační politiky Ukrajiny. Tento souhlas je předkládán územnímu orgánu Státní migrační služby Ukrajiny.

Pravidla  stanovují, že cizí státní příslušníci a osoby bez občanství mohou na dočasně okupované území Ukrajiny vstoupit a opustit ho přes kontrolní hraniční přechody (Kalančak, Čaplynka, Čongar). Cizinci se na kontrolním místě musí prokázat platným cestovním dokladem a zvláštním povolením, vydaným územním orgánem Státní migrační služby Ukrajiny. Vstup a opuštění Krymu z území Ruské federace jsou zakázány.

V případě porušení Pravidel pro vstup na dočasně okupované území Ukrajiny a jeho opuštění budou takové osoby povolány k zodpovědnosti.

Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny ještě jednou připomíná, že je nutné respektovat pravidla platná pro návštěvu Autonomní republiky Krym a města Sevastopol.

Zdůrazňujeme také, že mořské přístavy Jevpatorija, Kerč, Sevastopol, Feodosija a Jalta jsou uzavřeny pro mezinárodní námořní dopravu, o čemž byly členské státy Mezinárodní námořní organizace (IMO) oficiálně informovány.

 Vstup zahraničních novinářů na dočasně okupované území Autonomní republiky Krym/ Entry on the temporarily occupied territory of Crimea for foreign journalists.

Více na http://czechia.mfa.gov.ua/cs/press-center/notices/7010-do-uvagi-inozemnih-gromadyan-jaki-majuty-namir-vidvidati-okupovanu-teritoriju-ukrajiniavtonomnu-respubliku-krim

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace