Aktuality

Ukrajinský oligarcha si koupil třípatrový penthouse na nejdražší adrese v celé Británii

Nejdražší byt v Británii koupil v Londýně za 136 milionů liber, tedy za 3,7 miliardy korun, podnikatel Rinat Achmetov. Totožnost kupce, nejbohatšího Ukrajince, potvrdil list Financial Times.

Jak se uvádí v článku Ukrajinec koupil nejdražší byt v Británii. Stál téměř 4 miliardy korun, nejdražší byt v Británii koupil v Londýně za 136 milionů liber, tedy za 3,7 miliardy korun, podnikatel Rinat Achmetov.

 Totožnost kupce, nejbohatšího Ukrajince, potvrdil list Financial Times. Nejdražší byt v Británii koupil v Londýně za 136 milionů liber, tedy za 3,7 miliardy korun, podnikatel Rinat Achmetov. Totožnost kupce, nejbohatšího Ukrajince, potvrdil list Financial Times.  

Achmetov koupil v novém rezidenčním komplexu s výhledem na Hyde Park dva byty, které spojil v třípodlažní střešní byt s celkovou plochou 2 300 metrů čtverečních. Do zařízení bytu Achmetov investuje dalších 60 milionů liber.

Nový luxusní rezidenční komplex nazvaný One Hyde Park v londýnské čtvrti Knighstbridge byl dokončen v lednu. Je projektem londýnských developerů Nicka a Christiana Candyho, kteří se spojili s premiérem Kataru.

Podle Nicka Candyho se ve One Hyde Parku prodalo již 45 bytů dohromady za 963 milionů liber (26,5 miliardy korun), když průměrná cena jednoho bytu činila 22 milionů liber.

Ovšem 136 milionů liber je zdaleka největší cena, jaká kdy byla v Británii za byt zaplacena. Deník The Guardian poznamenal, že za takové peníze si mohl Achmetov v nejlevnějším britském městě Burnley v hrabství Lancashire koupit
1 564 domů.

Více čtěte na http://bydleni.idnes.cz/ukrajinec-koupil-nejdrazsi-byt-v-britanii-stal-temer-4-miliardy-korun-127-/architektura.aspx?c=A110419_115400_architektura_web.
19. 4. 2011 Bydleni.idnes.cz

 

Související články:

Ukrajinský oligarcha si koupil třípatrový penthouse na nejdražší adrese v celé Británii
http://zahranicni.ihned.cz/c1-51617710-ukrajinsky-oligarcha-si-koupil-tripatrovy-penthouse-na-nejdrazsi-adrese-v-cele-britanii

19. 4. 2011 Hn.ihned.cz, gaa

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace