Aktuality

Tymošenková má zákaz návštěv, vyzvala ke svržení "mafie"

Vedení nemocnice oznámilo, že do ukončení léčby se schůzky Tymošenkové ruší. Zákaz přichází v době vrcholící kampaně k parlamentním volbám, které se budou na Ukrajině konat 28. října.

Novou protestní akcí upozornila na svůj osud "vězeňkyně vládnoucí mafie" vůdkyně ukrajinské opozice Julija Tymošenková.

Na protest proti úřednímu zákazu návštěv si podle dnešních zpráv kyjevského tisku lehla na betonovou podlahu před vchod do svého nemocničního pokoje.

 Na video, vůbec první po svém uvěznění loni v říjnu, pak natočila prohlášení tvrdě odsuzující režim prezidenta Viktora Janukovyče.

Tymošenková si v Charkově odpykává trest sedmi let vězení za zneužití premiérských pravomocí, jehož se měla v roce 2009 dopustit podpisem nevýhodné plynové smlouvy s Ruskem.

 Kvůli úporné bolesti páteře byla převezena do místní železniční nemocnice, kde si pod dohledem německých odborníků léčí vyhřezlou ploténku.

Vedení nemocnice v minulých dnech nevyhovělo její žádosti o setkání s vedoucími představiteli její strany Vlast (Baťkivščyna) Serhijem Vlasenkem, Oleksandrem Turčynovem a Hrihorijem Nemyrjou.

Jak uvádí portál Českénoviny.cz, schůzka, která se měla stát další z řady mnoha předešlých, nebyla tentokrát povolena z důvodu "obav o expremiérčino zdraví".

Více čtěte na http://www.ceskenoviny.cz/tema/zpravy/tymosenkova-ma-zakaz-navstev-vyzvala-ke-svrzeni-mafie/846407&id_seznam=62.
30. 9. 2012  Českénoviny.czautor  ČTK

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace