Aktuality

Stát neměl chtít peníze za víza pro Ukrajince, potvrdil soud

Obvodní soud pro Prahu 1 už loni v červnu rozhodl, že Česko musí 161 Ukrajincům vrátit peníze za poplatky, které žadatelé o vízum zaplatili při povinné registraci na konzulátu ve Lvově.

Jak se uvádí v článku Stát neměl chtít peníze za víza pro Ukrajince, potvrdil soud, Městský soud v Praze koncem března zamítl odvolání ministerstva zahraničí v kauze udělování českých víz na generálním konzulátu v ukrajinském Lvově. Potvrdil, že úřad ani neměl právo se odvolávat.  

Uvedly to středeční Lidové noviny (LN). Podle nich tak ministerstvo musí po tomto rozhodnutí soudu přiznat, že porušovalo české zákony.

Obvodní soud pro Prahu 1 už loni v červnu rozhodl, že Česko musí 161 Ukrajincům vrátit peníze za poplatky, které žadatelé o vízum zaplatili při povinné registraci na konzulátu ve Lvově. Stát tak musí poškozeným cizincům vrátit necelých 70 tisíc korun.

Tím, že ministerstvo nechalo případ přezkoumat u městského soudu, se spor protáhl. Přitom podle obvodního soudu odvolání není možné. Jednotliví cizinci se soudili o malé částky a v takovém případě se nelze odvolávat, aby se drobnými spory nezatěžoval soudní systém.

Ministerstvo se ale hájilo tím, že případů kolem víz řešily soudy více a přiklonily se většinou k jeho argumentům.

Více čtěte na http://zpravy.idnes.cz/stat-nemel-chtit-penize-za-viza-pro-ukrajince-potvrdil-soud-pq7-/krimi.asp?c=A110413_152302_krimi_zep.
13. 4. 2011 Zpravy.idnes.cz, ČTK, zep iDNES.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace