Aktuality

Stalkeři ... 16.6. 2018 v 18hod v Městské knihovně v Praze

Alegorická divadelní komedie hostujícího kyjevského divadla Zoloti vorota o černobylské zóně

 Pořádá Kultura v Městské knihovně v Praze a Městská knihovna v Praze
Mariánské náměstí 1/98
110 00 Praha

„Proč my žijeme v Zóně, ale ostatní v Zóně nežijí?“

V opuštěné černobylské vesnici žije zvláštní rodina – bába Prisia, její stále nemocná dcera Slava a přihlouplý vnuk Vovčyk. Jsou všemi zapomenutí a nepotřební. Komedie, ve které mýtus a realita mají stejnou sílu, „radioaktivní“ humor vyplývá z každodenní reality. Alegorická divadelní komedie slavného kyjevského divadla Zoloti vorota o černobylské zóně je metaforou současné Ukrajiny – země uměle odříznuté od zbytku světa.

Inscenace režiséra Stase Žyrkova podle knihy Pavla Arjeho a v hlavní roli s významnou a mnoha divadelními cenami ověnčenou herečkou Irmou Vitovskou-Vantsou je momentálně v Kyjevě doslova hitem – patří k nejžádanějším a dlouho dopředu vyprodaným divadelním představením. Dramaturg Pavel Arje navštěvoval černobylskou zónu a sbíral příběhy lidí, kteří zůstali žít v zóně. Vznikla hra „Na začátku a na konci časů”, která stala předlohou pro „Stalkery”. Podle úspěšné knihy a inscenace byl v r. 2017 natočen i film, který právě míří na plátna filmových festivalů. Dále hrají: Vitalina Bibliv, Vlad Pysarenko, Oleksij Nahrudnyj.

Délka hry 135 minut (s přestávkou). Hra v původním znění s českým překladem.

Vstupné 250 Kč

Více na https://www.facebook.com/events/1947506378593792/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace