Aktuality

Rozhovor: Lidé odmítli žít v Janukovyčově nevolnictví...Sledujte také online reportáž na Aktualne.cz

Sledujte také online reportáž na Aktualne.cz... Ukrajinská lyžařka Bohdana Macecká spolu se svým trenérem oznámila, že na protest proti policejním útokům na kyjevské demonstranty odstupuje z olympijského turnaje.

Ukrajincům došla trpělivost se zkorumpovaným režimem prezidenta Viktora Janukovyče, proto nyní teče v ulicích ukrajinských měst krev.

V rozhovoru pro deník Insider to říká přední znalkyně tamních poměrů, ukrajinistka a redaktorka časopisu Ukrajinský žurnál Lenka Víchová.

Rozhovor čtěte na http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=801885

online na Aktualne.cz

Dramatické dění v Kyjevě sledujeme v online reportáži na Aktuálně.cz:

Do Kyjeva ráno dorazili ministři zahraničí Francie, Německa a Polska Laurent Fabius, Frank-Walter Steinmeier a Radoslaw Sikorski, kteří se mají setkat s hlavními aktéry krize. Podle zpráv z Moskvy do Kyjeva míří i státní tajemník na ruském ministerstvu zahraničí, zkušený vyjednavač Grigorij Karasin.

Na "pracovní návštěvu" má do ukrajinského hlavního města dorazit i vicepremiér Dmitrij Rogozin, vyhlášený kremelský jestřáb.

Konfliktní situace na Ukrajině dál vyvolává i problémy v ukrajinském olympijském týmu, který bojuje o medaile v jihoruském Soči. Lyžařka Bohdana Macecká spolu se svým trenérem oznámila, že na protest proti policejním útokům na kyjevské demonstranty odstupuje z olympijského turnaje.

Více na http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=801835

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace