Aktuality

Rebelové zastavili provoz na letišti v Doněcku, požadují odchod vojáků ... Idnes.cz

Několik desítek bojovníků Doněcké lidové republiky se střetlo s ochrankou, údajně padly i výstřely. Rebelové požadují, aby se ukrajinští vojáci urychleně stáhli z oblasti.

Sledujeme on-line

Doněcké letiště muselo po vpádu zamaskovaných ozbrojenců zrušit všechny pondělní lety. Několik desítek bojovníků Doněcké lidové republiky se střetlo s ochrankou, údajně padly i výstřely. Rebelové požadují, aby se ukrajinští vojáci urychleně stáhli z oblasti.

Podle mluvčího letiště Dmitrije Kosinova se na letišti pohybuje skupina ozbrojených mužů, proto mezinárodní letiště v Doněcku muselo dočasně zastavit provoz. Desítky militantů vpadly na místo ve tři hodiny ráno a žádaly stažení ukrajinských vojáků, kteří střeží vnitřní prostor letiště, píše agentura Unian.

Obsazení letiště je součástí plánu šéfa samozvané Doněcké lidové republiky Denise Pušilina, který v pondělí vyhlásil výjimečný stav včetně stanného práva. Za prvořadý úkol označil vyčištění republiky od cizích vojsk. Tedy ukrajinské armády.

Více na http://zpravy.idnes.cz/ukrajinska-krize-0e5-/zahranicni.aspx?c=A140526_103619_zahranicni_tp#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace