Aktuality

Putinova zlovolná dvojčata

Kdyby Západ vyhlásil sankce proti ruské vyšší střední třídě, mohl by to být Putinův úplný a rychlý konec

Kdyby Západ vyhlásil sankce proti ruské vyšší střední třídě, mohl by to být Putinův úplný a rychlý konec

Leckdo dnes tvrdí, že ruské zájmy jsou čitelné, deklarované a stačilo je brát včas vážně. Kdybychom prý četli ruskou obrannou doktrínu, pak bychom se dozvěděli, že Rusko nechce jistotu a stabilitu v blízkém příhraničí. Naopak potřebuje pásmo nestability, aby v takovém pásmu mohlo realizovat svůj vliv.

Tak nevím. Vždy jsem měl dojem, že pokud má někdo nějaké dlouhodobé zájmy, měly by být tyto zájmy také racionální. Co je racionálního na tom, že postupuji tak, že poškodím svoje střednědobé a dlouhodobé zájmy?

Západ se možná jeví momentálně jako slabý, ale ve střednědobém a dlouhodobém pohledu jasně vyhrává. O tom, že se bude investovat do větší diverzifikace energetických zdrojů, už není pochyb a Rusko na tom bude ekonomicky krvácet.

Více na http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-62037770-putinova-zlovolna-dvojcata?fb_action_ids=677685235613280&fb_action_types=og.recommends

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace