Aktuality

Premiéra filmu OBCHODNÍCI SE ZDRAVÍM

Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, Ne rasismu a Iniciativa za práva pracovních migrantů a migrantek vás zvou na promítání a diskusi ...

Premiéra krátkého filmu OBCHODNÍCI SE ZDRAVÍM (17 min.) a následnou diskusi s protagonisty a protagonistkami filmu

ve středu 17.10. 2012  od 19 hod. v Klubovně v Dejvicích
(ul. Generála Píky bez č.p. - roh s ulicí Gymnasijní).

Dva vietnamští filmaři, manželé Nghiem Quynh Trang a Do Duy Hoang, natočili krátký film o tom, jaké to je přijít k doktorovi jako cizinec s kartičkou komerční zdravotní pojišťovny. Pomocí vyprávění migrantů a rozhovorů s experty z mnoha oborů tvůrci ukazují na nesmyslnost systému komerčního pojištění pro migranty, který diskriminuje cizince v přístupu ke zdravotní péči a přivádí rodiny s dětma do neřešitelných finančních potíží.

Až sto tisíc migrantů a migrantek s dlouhodobým pobytem v ČR je vyloučeno z veřejného zdravotního pojištění. Jsou odkázáni pouze na nevyhovující komerční zdravotní pojištění. Více k tématu na www.zdravotnipojistenimigrantu.cz.

 

Na promítání a diskusi vás zvou Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, Ne rasismu a Iniciativa za práva pracovních migrantů a migrantek.

Další info: office@konsorcium-nno.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace