Aktuality

Praha sdílená a rozdělená ... cyklus přednášek

Víte, kde se v Praze setkávali bohémové a umělci, kde se skrývali uprchlíci z Německa před nacismem a která místa jsou spojená s kampaní za volební právo žen?

Tento podzim pokračuje MKC Praha s cyklem procházek pro veřejnost z historie multikulturní Prahy. Ke komunálním volbám jsme připravili procházku po historii boje za volební právo žen. Pozvali jsme na ni i migranty a migrantky, se kterými chceme neformálně diskutovat o volebním právu. Přidejte se. Bližší informace jsou níže anebo v příloze. Více o projektu Praha sdílená a rozdělená na www.praha.mkc.cz.
 
V říjnových komunálních volbách mohou díky úsilí ombudsmanky a rozhodnutí krajského soudu v Brně hlasovat nově i občané a občanky EU, kteří mají tzv. přechodný pobyt v Česku. Musí se však registrovat.
Další možností, jak mohou "noví" Pražáci a Pražačky ovlivnit veřejné dění je skrze platformu migrantů Integračního centra Praha.

 

Víte, kde se v Praze setkávali bohémové a umělci, kde se skrývali uprchlíci z Německa před nacismem a která místa jsou spojená s kampaní za volební právo žen?

Mohlo to být v domě, kde bydlíte, v ulici, kterou denně chodíte, či kavárně, kde sedáváte.

Vydejte se s námi na komentované procházky o česko-německo-židovské Praze první poloviny 20. století.

 

Cyklus podzim 2014

Místo srazu

20. 9., 17:00

Pražské kavárny

Na Zderaze (Resslova 6)

14. 10., 17:00

Boj za volební práva žen (a migrantů)

Václavské náměstí (u koně)

19.11. od 18 hodin

Čtení antifašistické poezie

Dům čtení (Ruská 192)

23. 11., 15:00

Pražské kavárny

Můstek, Na Příkopě 1 (fy New Yorker)

Prosinec

Holešovice a holocaust

metro Nádraží Holešovice (u zastávky tram)

 

 

 

Procházky vedou přední odborníci a odbornice. Vstupné zdarma. Více informací včetně seznamu veškerých našich procházek naleznete od poloviny září na praha.mkc.cz.

 

Projekt Praha sdílená a rozdělená je financován programem Evropa pro občany Evropské unie, Česko-německým fondem budoucnosti a Česko-polským fórem.

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace