Nové ukrajinské knihy pro Městskou knihovnu v Praze

Je to symbolický dar od ukrajinských vydavatelů.


Velvyslanectví Ukrajiny v Praze předalo Městské knihovně v Praze několik krabic nejnovějších ukrajinských knih.
23. května se velvyslanec Ukrajiny v ČR setkal s ředitelem Městské knihovny v Praze Tomášem Řehákem. V průběhu schůze byla prodiskutována témata případných budoucích projektů česko-ukrajinské spolupráce v oblasti kulturu. 

Pak proběhlo slavnostní předání ukrajinských knih, jež knihovně darovala ukrajinská vydavatelství na veletrhu Svět knihy. 

Pan ředitel poděkoval za darované knihy, které prezentují nejlepší vzorec ukrajinské knižní produkce posledních let. Ukrajinci jsou jednou z nejpočetnějších menšin v Praze, avšak dosud Knihovna nemohla uspokojit jejich čtenářské požádavky. Tomáš Řehák taky uvedl, že nelze pochopit, co se dějě v Evropě, bez pochopení současné situace na Ukrajině. "Na Ukrajině se láme chleba i za nás, proto je důležité ukrajinskou kulturu znát a poznávat", uvedl nakonec

Velvyslanec Ukrajiny poděkoval knihovně za spolupráci a vyslovil naději, že se ukrajinská police velmi brzy rozroste do několika.

Pak následovala neformální konverzace, během níž ukrajinská strana doporučovala zaměstnancům a hostům knihovny svoje oblíbené autory a knihy.

Více na http://czechia.mfa.gov.ua/cs/press-center/news/65183-ukrajinsyka-polichka-v-prazykij-biblioteci

 

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace