Aktuality

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček navštíví společně s českými podnikateli Ukrajinu

Havlíček dnes v čele početné podnikatelské delegace zahájí dvoudenní pracovní návštěvu Ukrajiny.

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček dnes v čele početné podnikatelské delegace zahájí dvoudenní pracovní návštěvu Ukrajiny.

Společně s ním budou v Kyjevě jednat hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, viceprezident Hospodářské komory ČR Michal Štefl, generální ředitel Exportní garanční a pojišťovací společnosti EGAP Jan Procházka a zástupci dalších ministerstev.

Mezi nejdůležitější body jeho pracovní návštěvy patří dnešní setkání s vicepremiérkou Ukrajiny pro evropskou a euroatlantickou integraci Ivannou  Klympush – Cyncadze.  Hovořit budou mj. o vzájemné hospodářské spolupráci a situaci českých firem na ukrajinském trhu.

Zítra se Jiří Havlíček setká s ministrem hospodářského rozvoje a obchodu Ukrajiny Stepanem Kubivem a ministrem energetiky a uhelného průmyslu Ihorem Nasalykem.

Vystoupí též na Česko – ukrajinském podnikatelském fóru.

Vyvrcholením pracovní cesty bude plenární zasedání česko-ukrajinské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci a podpis závěrečného protokolu 7. zasedání česko-ukrajinské mezivládní komise.

Více na https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/ministr-prumyslu-a-obchodu-jiri-havlicek-navstivi-spolecne-s-ceskymi-podnikateli-ukrajinu--229238/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace