Aktuality

Kyjev očekává další bitvu, demonstranti si nachystali tisíc molotovů... On-line reportáž na Idnes.cz

Budapešť je připravena na případný příliv uprchlíků z východu... !!!

Ukrajinští protivládní demonstranti se v centru Kyjeva chystají na další útok pořádkových sil. Část náměstí Nezávislosti ohraničili zapálenými pneumatikami a obsadili budovu rozhlasové rady. Dosavadní snahy o diplomatické řešení situace navzdory tlaku zahraničí selhaly.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/protesty-na-ukrajine-a-pripravy-na-utok-policie-ftf-/zahranicni.aspx?c=A140219_175249_zahranicni_ert


Polsko a Maďarsko chtějí sankce EU vůči ukrajinské vládě

Protesty na Ukrajině... On-line reportáž na Idnes.cz

"Budu dnes jednat s vedoucími představiteli největších členských zemí Evropské unie a unijních institucí a budu je tlačit k zavedení sankcí - osobních a finančních," řekl podle agentury Reuters polský premiér Donald Tusk.

"Doufám, že takový postoj Polska pomůže Evropské unii jako celku učinit rychlá rozhodnutí," dodal. "My je (sankce) podporujeme," řekl Reuters mluvčí maďarského ministerstva zahraničí Gábor Kaleta.

"Ukrajinská vláda hraje rozhodující roli při řešení situace a pokud neplní své povinnosti, potom musí čelit mezinárodním sankcím," dodal.

Mluvčí maďarské vlády András Giró-Szász podle agentury MTI uvedl, že země visegrádské skupiny, jejímiž členy jsou vedle Maďarska a Polska také Česko a Slovensko, dění na Ukrajině pozorně sledují a Budapešť je připravena na případný příliv uprchlíků z východu.

Více čtěte na http://zpravy.idnes.cz/protesty-na-ukrajine-05o-/online.aspx?online=1005509

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace