Aktuality

Ke kořenům - foto výstava krojů z Ukrajiny v galerii Skleňák

Vernisáž se uskuteční 6. srpna od 17.00 hod., Skleněný palác, nám. Svobody č. 728/1, Praha-Bubeneč.

Městská část Praha 6 ve spolupráci s Velvyslanectvím Ukrajiny v České republice si Vás dovoluje pozvat na vernisáž pouliční výstavy fotografií ukrajinských krojů Ke kořenům, která se uskuteční pod záštitou paní radní Evy Smutné dne 6. srpna od 17.00 hod. před Skleněným palácem, nám. Svobody č. 728/1 v Praze-Bubenči.

Výstava Ke kořenům přináší umělecký výsledek společného projektu Ukrajinského národopisného muzea Ivana Hončara v Kyjevě a ukrajinského obchodního domu Domosfera. Představuje umělecké fotografie, na nichž jsou zachyceny známé osobnosti ukrajinského kulturního života v historických lidových krojích z různých regionů Ukrajiny konce 19. a začátku 20. století.

Součástí výstavy bude také přehlídka originálních krojů ze soukromých sbírek pražských Ukrajinců a unikátní modely etnografického návrhářského studia Voloshka z Kyjeva.

Hudebního doprovodu se ujme ukrajinský hudebník Jaroslav Nemeš, který zahraje na ukrajinský lidový nástroj – banduru, a pražské hudební sdružení Džerelo.

Výstavu bude možné navštívit denně od 3. do 24. srpna 2020.

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace