Aktuality

Doněck a Mariupol jsou pod palbou, ukrajinská armáda hlásí ztráty ... Lidovky.cz

Trvale není klid zbraní respektován separatisty zejména u doněckého letiště, odkud se povstalcům podle Kyjeva stále nedaří vytlačit armádu. Rebelové na druhé straně už několikrát tvrdili, že strategicky významný areál obsadili.

    Na některých místech východní Ukrajiny se dál porušuje příměří uzavřené počátkem září mezi Kyjevem a proruskými separatisty. Ukrajinská armáda ve čtvrtek oznámila, že za uplynulých 24 hodin padli tři její vojáci a devět dalších utrpělo zranění. Povstalci se podle ní stále marně snaží dobýt letiště u Doněcka.

Armádní mluvčí Andrij Lysenko podle ukrajinských médií mimo jiné sdělil, že vzbouřenci opět ostřelovali z raketometů a minometů pozice vládních sil na severovýchodním předměstí strategického přístavu Mariupol u Azovského moře. V úterý přišlo během ostřelování tohoto města o život sedm civilistů a dalších 15 utrpělo zranění.

Více na http://www.lidovky.cz/doneck-a-...1016_162924_ln_zahranici_msl

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace