Aktuality

Čeští fotbalisté hráli na Letné, ale jako doma se cítili Ukrajinci

... kdyby nepřišli Ukrajinci, byly by tribuny skoro prázdné. Ojedinělé české skandování vždycky přehlušilo mohutné povzbuzování - hlavně když se svěřenci trenéra Oleha Blochina řítili do útoku.

Jak uvádí portál Fotbal.idnes.cz v článku  Čeští fotbalisté hráli na Letné, ale jako doma se cítili Ukrajinci, zatímco při české hymně byl slyšet jen sólista Národního divadla Vratislav Kříž, při té ukrajinské zpívala značná část publika. Čeští fotbalisté si v přípravném zápase proti Ukrajině na Letné nemohli připadat jako doma.

Reprezentace hrála v Praze naposled loni v říjnu. Tehdy v Edenu přivítala v kvalifikačním utkání Skotsko (1:0). Ale ani dlouhá pauza fanoušky v hlavním městě nenalákala. Stadion na Letné nebyl ani zdaleka plný. Vždyť bylo obsazených jen 7 322 sedaček... Průměrnou návštěvu má vyšší i Sparta, která je na Letné doma.

A kdyby nepřišli Ukrajinci, byly by tribuny skoro prázdné. Ojedinělé české skandování vždycky přehlušilo mohutné povzbuzování - hlavně když se svěřenci trenéra Oleha Blochina řítili do útoku.

"Čeští fanoušci, ozvěte se! Je tu hodně příznivců Ukrajiny, takže vaše hlasivky budeme potřebovat," hecoval hlasatel domácí fandy. Odpověď? "Ukrajina, Ukrajina, Ukrajina."

Přitom čeští fanoušci, kteří cestu na fotbal zvažovali, ale nakonec zůstali doma nebo v baru u televize, prohloupili. Plašil a spol. se dostali do vedení už ve čtvrté minutě a záhy přidali druhý gól a ve druhém poločase další dva.