Humanitární pomoc Svazu průmyslu a dopravy a ukrajinských organizací v ČR

Svaz průmyslu a obchodu ČR, Ukrajinská iniciativa v ČR, Ukrajinská tradice v ČR a Ukrajinský odborový svaz zajistili zásilku humanitární pomoci, která obsahuje 800 kilogramů zdravotnického materiálu v celkové hodnotě tři miliony korun. Konzultačně se na a

Humanitární pomoc Svazu průmyslu a dopravy a ukrajinských organizací v ČR
Svaz průmyslu a obchodu ČR, Ukrajinská iniciativa v ČR, Ukrajinská tradice v ČR a Ukrajinský odborový svaz zajistili zásilku humanitární pomoci, která obsahuje 800 kilogramů zdravotnického materiálu v celkové hodnotě tři miliony korun. Konzultačně se na akci podílel Český červený kříž.

Obtížné životní podmínky, v nichž se nacházejí obyvatelé válkou sužovaných regionů Ukrajiny, nenechávají chladnými ani české byznysmeny. Svaz průmyslu a dopravy ČR (SPČR) ve spolupráci s uvedenými organizacemi zajistil humanitární transport, který 20.2.2015 vyrazil na Ukrajinu.

„Oslovili jsme naše členy i další firmy a dokázali jsme zajistit první zásilku. Jsem přesvědčen o tom, že se nám podaří odeslat další pomoc. Považuji to za morální výzvu pro všechny naše podnikatele,“ uvedl prezident SP ČR Jaroslav Hanák.

Nákladní vůz směřující na Ukrajinu je naplněn 800 kilogramy zdravotnického materiálu v hodnotě tří milionů korun. Na jeho rozdělení potřebným adresátům v místě určení dohlíželi zástupci ukrajinských spolků.

Zásilka na Ukrajinu obsahuje 10.000 kusů hřejivých náplastí New Thepyra na zmírnění bolesti v celkové hodnotě milion korun, které obdrží nemocnice ve Lvově, z níž budou dále distribuovány do zasažených regionů. Polštářky věnovala firma MEDIAP, s.r.o.

Do města Krasnyj Lyman, které leží ve válkou zasažené zóně na Donbase, směřuje dodávka 500 kusů kyslíkových generátorů O2-pack v celkové hodnotě dva miliony korun. Dárcem dýchacích zařízení, která by měla sloužit pracovníkům v zasaženém regionu (policii, hasičům nebo ve školách), je firma Ankaba, s.r.o. Společnost na Ukrajinu posílá také vzorek speciálního resuscitačního setu, za jehož pomoci mohou zachránit život zraněným i naprostí laici.

„Této pomoci si nesmírně ceníme,“ řekl Bohdan Rajčinec z Ukrajinské iniciativy v ČR. „Podobnou pomoc ze strany průmyslu zajišťujeme poprvé v historii. Doufáme, že podobné zásilky budou pokračovat i nadále,“ uvedl.

Podle organizátorů humanitární pomoci jde o první vlaštovku, za níž budou následovat další zásilky. „Oslovili jsme firmy a řada z nich hlásí zájem. Počítáme s tím, že v dohledné době na Ukrajinu vyjedou další zásilky s jiným materiálem, který lidé v obtížné situaci jistě ocení,“ uvedl místopředseda dozorčí rady SP ČR Roman Dlouhý, který zásilku organizačně zajišťoval.

Ukrajina patří mezi země, které jsou pro podnikání členských firem SP ČR perspektivní. SP ČR proto již na podzim 2013 zorganizoval podnikatelskou misi, na které prezident SP ČR Jaroslav Hanák se svým protějškem ze Svazu malých a středních podnikatelů Donbasu podepsal protokol o spolupráci. „Reagovali jsme tím na prosbu partnerských svazů a asociací na Ukrajině,“ dodal Jaroslav Hanák s tím, že humanitární zásilka je jedním z praktických příkladů spolupráce s ukrajinskými partnery.

Zdroj: Spcr.cz a Ukrajinci.cz

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace