Vítejte v České republice ... Slovo21

Slovo 21 organizuje adaptačně integrační kurzy pro cizince "Vítejte v ČR".

Slovo 21 organizuje adaptačně integrační kurzy pro cizince "Vítejte v ČR".

Kdokoliv, kdo přijíždí do nové země s jinou kulturou, tradicí a zvyky, prochází různě dlouhým obdobím přizpůsobení se novým podmínkám. Pro někoho může být tento proces složitější - do velké míry samozřejmě záleží na odlišnosti a vzdálenosti kultury, ze které přichází.  A právě proto tu je projekt Vítejte v České republice.

Základní informace

Nově příchozí cizinci mohou mít často nerealistické a neodpovídající očekávání od života v nové zemi. Ve výsledku to způsobuje komplikace jak cizincům samotným, tak českým úřadům a dalším institucím. Proto se projekt "Vítejte v České republice" snaží o podporu integrace cizinců takovým způsobem, aby migranti znali svá práva a povinnosti a orientovali se v českém prostředí.

 

Adaptačně integrační kurzy "Vítejte v České republice"

Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, na kurzech dostanou nespočet praktických informací o fungování české společnosti. Pokud neumíte česky, nemusíte se ničeho obávat. Jednotlivé kurzy jsou vždy tlumočeny do některého z těchto pěti jazyků - angličtiny, ruštiny, ukrajinštiny, vietnamštiny nebo francouzštiny. Adaptačně integrační kurzy jsou pro cizince třetích zemí, kteří našli nový domov v Česku. Kurzy jsou pro cizince k dispozici v různých krajích Česka a na jejich průběhu se podílejí jednotlivá integrační centra.

Účastníci z řad cizinců se budou moci zúčastnit vypsaných kurzů v regionálních Centrech na podporu integrace cizinců (CPIC) Správy uprchlických zařízení (SUZ MVČR), v Integračním centru Praha, v Centru na podporu integrace státních příslušníků třetích zemí v Ústeckém kraji spravovaném Poradnou pro integraci a v Integračním centru pro cizince v Královéhradeckém kraji spravovaném Diecézní katolickou charitou Hradec Králové, případně i v Jihomoravském integračním centru. Součástí každého kurzu je také písemná i ústní evaluace se všemi účastníky kurzů. Pro cizince tu je k dispozici také informační balíček, který obsahuje informační brožuru a film - oba materiály dostanou migranti také na jednotlivých adaptačně integračních kurzech.

 

 

Aktuálně vás zveme na tyto kurzy

 

Školení k sociálně právnímu obsahu kurzů Vítejte v ČR (3. června 2016)

V pátek 3. června zveme na školení k sociálně právnímu obsahu kurzů Vítejte v ČR - pobytová legislativa. Na školení mohou přijít všichni dosavadní lektoři kurzů Vítejte v ČR, ale i noví zájemci o lektorování, kteří budou pokračovat víkendovým programem 4. - 5. 6. 2016. Podrobné informace a předběžný program naleznete zde.

Registrace online:

https://docs.google.com/forms/d/1S6dMC3xzhAXZyeewWwgfCnM8NT8W0OGAbD98tGjGfkg/viewform?edit_requested=true

 

Pozvánka ke školení lektorů kurzů Vítejte v ČR 4. - 5. června

Toto školení je určeno všem lektorům, kteří již lektorují i novým zájemcům. Předpokladem účasti nových lektorů jsou velmi dobré znalosti sociálně právního charakteru v oblasti integrace imigrantů. Podrobné informace a předběžný program naleznete zde.

Registrace online je zde:

https://docs.google.com/forms/d/1s9KxkPaMarAr-8LJ_MQrl-iFMME-fjB0A5GNTPvhFlI/viewform

Všichni registrovaní zájemci budou zkontaktováni organizátory školení.

 

Přihlašovat na další kurzy se můžete online na stránkách vitejtevcr.cz

Více na http://slovo21.cz/index.php/projekty-cizinci/integracni-kurzy-pro-imigranty

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace