Umění naslouchat - dobročinná výstava obrazů ... 4.10. ve 14.30 hod.

Zahájení výstavy „Umění naslouchat", dobročinná výstava obrazů věnovaná postiženým v oblasti bojů východu Ukrajiny, výstava potrvá do 20.10.

Zahájení výstavy „Umění naslouchat", dobročinná výstava obrazů věnovaná postiženým v oblasti bojů východu Ukrajiny, výstava potrvá do 20.10.

Ukrajinská iniciativa v ČR (Hradec Králové a Praha), firma Zasilatelství Aleš Komárek v rámci Dnů ukrajinské kultury v ČR 2015 uvádějí dobročinnou uměleckou výstavu obrazů mladých malířů z Donbasu, vernisáž které se uskuteční dne 4. 10. 2015 od 14:30 ve Velkém sále Domu národnostních menšin v Praze (Vocelova 3, Praha 2).

Během vernisáže uslyšíme ukrajinskou houslistku a členku Filharmonie Hradec Králové paní Nataliji Žovtobruch.

Pražská přehlídka ukrajinského moderního výtvarného umění spojená s možností zakoupení obrazů navazuje na putovní dobročinné výstavy, které letos proběhly v Dněpropetrovsku, ve Lvově a v České republice v Hradci Králové.

Část peněz z prodeje bude poslána na blahočinné fondy za účelem pomoci dětem – uprchlíkům z Donbasu a Krymu, kteří nutně potřebují léčení nebo rehabilitaci.

Autorkou projektu je paní Maria Rets, ukrajinská umělkyně z Donetsku (www.mariaretz.com).

Kontaktní osoba projektu: paní Natalija Komárková, tel.: 605317306. Vstup je zdarma. Těšíme se na Vás!

Více na https://www.facebook.com/events/509511385882625/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace