Ukrajinský parlament odmítl zákon, který měl osvobodit Tymošenkovou

Tymošenková podle rozsudku v roce 2009, během takzvané plynové krize, uzavřela s Ruskem nevýhodnou smlouvu o nákupu zemního plynu.

Jak se uvádí v článku Ukrajinský parlament odmítl zákon, který měl osvobodit Tymošenkovou, ukrajinský parlament zamítl návrh na zrušení paragrafu, na jehož základě byla odsouzena bývalá premiérka a nynější vůdkyně opozice Julija Tymošenková. Soud ji v říjnu poslal na sedm let do vězení.

Tymošenková podle rozsudku v roce 2009, během takzvané plynové krize, uzavřela s Ruskem nevýhodnou smlouvu o nákupu zemního plynu. Rozsudek není pravomocný, soud má v prosinci projednat odvolání Tymošenkové.

Ukrajinská expremiérka označuje verdikt za politickou mstu režimu; podezření ze zaujatosti soudu vyvolal proces i na Západě.

Zmírnění trestů za hospodářské delikty navrhl koncem září prezident Viktor Janukovyč. Podle komentátora Českého rozhlasu 6 Libora Dvořáka chtěl zřejmě učinit určité gesto v situaci, kdy je stále více kritizován zejména ze strany Evropské unie, ale i Ruska. Budoucnost Julije Tymošenkové nevidí Dvořák optimisticky.

Více informací čtěte na http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/ukrajinsky-parlament-odmitl-zakon-ktery-mel-osvobodit-tymosenkovou--976521.
15. 11. 2011 Rozhlas.cz, Ondřej Černý

Související:

Ukrajinský parlament nepodpořil novelu osvobozující Tymošenkovou
http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/ukrajinsky-parlament-nepodporil-novelu-osvobozujici-tymosenkovou/715401

Tymošenková ve vězení zůstává, poslanci odmítli změnu zákona
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/250610-tymosenkova-ve-vezeni-zustava-poslanci-odmitli-zmenu-zakona.html?ref=stalo-se

Tymošenková zůstává za mřížemi
http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/tymosenkova-zustava-za-mrizemi-717709

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace