Ukrajina volí - dohoda, nebo boj

... vše dohromady zjevně ukazuje, že národně (nejen nacionalisticky) smýšlející Ukrajinci odmítají Janukovyčovo nadbíhání Rusku nebo Číně a odsuzují politický teror, jejž rozpoutal proti svým oponentům.

Parlamentní volby rozdělily Ukrajinu jako nikdy dříve. Východ země, tradiční bašta prezidenta Viktora Janukovyče a jeho Strany regionů, volil zcela jinak než západ v čele s Kyjevem.

Zemi vládnou lidé, jimž je hlavní město cizí. Kyjevané odevzdali tři čtvrtiny hlasů opozici. Také volební účast byla na západě výrazně vyšší - zhruba 65 procent proti 50 na východě.

Jak je uvedeno na Zpravy.e15.cz, ze západu také vzešla podpora strany Svoboda, jež poprvé zasedne v parlamentu. To vše dohromady zjevně ukazuje, že národně (nejen nacionalisticky) smýšlející Ukrajinci odmítají Janukovyčovo nadbíhání Rusku nebo Číně a odsuzují politický teror, jejž rozpoutal proti svým oponentům.

Více na: http://zpravy.e15.cz/nazory/blogy-pohledem/radek-palata-ukrajina-voli-dohoda-nebo-boj-930101#utm_medium=selfpromo&utm
_source=e15&utm_campaign=copylink
.
7. 11. 2012 Zpravy.e15.cz, Radek Palata

foto: Mapa znázorňující zastoupení ukrajinské národnosti v jednotlivých oblastech Ukrajiny, wikipedia.org

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace