SPECIFIC 2014 - UKRAJINSKÝ VEČER ... 12. dubna v 19hod v Brně

Letošní ročník festivalu scénických čtení SPECIFIC je zaměřen na současnou ukrajinskou dramatiku a srdečně vás zveme na večírek 12. dubna v Kabinetu múz, na němž festival s předstihem představíme a přečteme první text - a to text možná nejvíce rezonující.

Kabinet MÚZ
Sukova 4, 602 00 Brno, Czech Republic

Texty silně sociální, stojící neklidně na hladině surového dialogu, příběhy metaforické a magické, jinde záznamy společenskopolitického dění - texty pěti současných ukrajinských autorů mezi 20. a 23. květnem na brněnských veřejných prostranstvích obstoupí těla těch, kteří Ukrajinu znají jen z deníků nebo vyprávění a chtějí ji znát víc.

Letošní, již čtvrtý ročník festivalu scénických čtení SPECIFIC je zaměřen na současnou ukrajinskou dramatiku a srdečně vás zveme na večírek 12. dubna v Kabinetu múz, na němž festival s předstihem představíme a přečteme první text - a to text možná nejvíce rezonující.

PROGRAM:
I. DENÍKY MAJDANU [česká premiéra scénického čtení]
„Já jsem jako dítě chodil s našima na Majdan, když byla Oranžová Revoluce. Taky tam všude stály stany. A já jsem tehdy chtěl, že až vyrostu, že budu taky takhle žít. Na Majdanu, ve stanu... No tak sny se přece jen plněj."
Deset ukrajinských dramatiků začalo 21. listopadu 2013 sbírat výpovědi organizátorů a obyčejných účastníků demonstrací na kyjevském Majdanu. A tyto rozhovory tvoří dodnes. České publikum prolistuje 12. dubna Deníky Majdanu poprvé.

II. VEŘEJNÁ DISKUZE na téma „JAK SE ŽIJE UKRAJINCŮM/KÁM MIMO UKRAJINU?" a hosté:
Volodymyr HORBARENKO - ukrajinský konzul v ČR
Petr KALINA - ukrajinista, FF MU
Marija NOBILISOVÁ - organizátorka EuroMaidan Brno
Pavlo ARJE - ukrajinský dramatik a aktivista
Diskuzi moderuje Marek Hlavica.

Vstup: dobrovolný
Začátek: 19:00, Kabinet múz

Zdroj: https://www.facebook.com/events/1433051220274565/?ref_newsfeed_story_type=regular

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace