Reportér: Putin tu vede propagandistický blitzkrieg ... Aktualne.cz

Západní politici si mnohem rychleji a profesionálněji shromažďují objektivní a ověřitelná fakta. Velkou otázkou tedy je, zda postoje českých politiků nevyplývají jen z nedostatku kvalitních informací - případně neschopnosti si je opatřit -, anebo zda s tě

Svědectví zpravodaje České televize Josefa Pazderky z východní Ukrajiny. Rozhovor o tom, jak Česko uvěřilo ruské propagandě. Čeští politici a svým způsobem i česká společnost se poznenáhlu stávají součástí sofistikované propagandy ruského prezidenta Vladimira Putina.

Například politici s tím měli podle dlouholetého zpravodaje České televize v Moskvě a nyní na Ukrajině a v Polsku Josefa Pazderky problém už dříve.

Avšak to, jak si některé z nich Putin "ochočil" po ruské anexi Krymu a pak i při masivní podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny, nemá podle Josefa Pazderky obdoby.

V rozhovoru s Aktuálně.cz se jeden z nejzkušenějších českých (válečných) zpravodajů věnuje demaskování mimořádně účinné ruské propagandy.

O ní například na nedávném summitu NATO ve Walesu americký generál Philip Breedlove z aliančního velení řekl, že Rusko vede "nejdokonalejší blitzkrieg, jaký se v historii informačních válek vedl".

Více na http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/putinuv-propagandisticky-blitzkrieg-sofistikovana-zbran/r~f2721aea3ffc11e4b6a30025900fea04/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace