Problematika zřízení Exportně úvěrové agentury

Kabinet ministrů Ukrajiny předložil Nejvyšší radě návrh zákona o zřízení Exportní úvěrové agentury - EKA.

Jak se uvádí v článku Problematika zřízení Exportně úvěrové agentury, kabinet ministrů Ukrajiny předložil Nejvyšší radě návrh zákona o zřízení Exportní úvěrové agentury - EKA. Tato agentura by se měla zabývat pojištěním a zajištěním zahraničně obchodních kontraktů včetně rizik ukrajinských společností z důvodů neplnění importéry svých povinností, rizik vyplývajících z úvěrování nerezidentů v oblasti nákupu ukrajinského zboží a rizik spojených s poskytováním úvěrů exportérům.

Vedoucího představitele EKA by měl jmenovat premiér. Toto není prvním pokusem o zřízení podobné instituce. První návrh byl zpracován ministerstvem ekonomiky ještě v roce 2008, po jeho dopracování byl schválen v roce 2009, nicméně tento dokument se nedostal do Nejvyšší rady.

Nová redakce předpokládá konkretizaci podmínek exportního pojištění. Pojistná částka by neměla překročit 90 % hodnoty kontraktu v případě nekomerčního rizika a 85 % v případě rizika komerční povahy.

 Více čtěte na http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/ukrajina/ukrajina-exportne-uverova-agentura-eka/1000905/62336/.
7. 11. 2011 Businessinfo.cz, Zastupitelský úřad České republiky

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace