Postoj EU a NATO k ruské agresi na Ukrajině ... 30.9. v 18hod

Institut pro politiku a společnost pořádá debatu na téma Postoj NATO a EU k ruské agresi na Ukrajině. Moderuje Jan Macháček.

Institut pro politiku a společnost pořádá debatu na téma Postoj NATO a EU k ruské agresi na Ukrajině. Moderuje Jan Macháček.    

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Americkým centrem v Praze pořádá druhou veřejnou debatu na téma Jak mají reagovat NATO a Evropská Unie na ruskou agresi na Ukrajině?

O vývoji na Ukrajině jednají v pondělí v New Yorku prezidenti Obama a Putin. Budou mluvit i o Sýrii. Nehrozí, že dohody o Sýrii pošlou Ukrajinu zpátky do ruské sféry vlivu? Jaký je aktuální vývoj na východě Ukrajiny? Dodržuje se opravdu příměří?  Proč byly z Luhansku vypovězeny neziskovky včetně Člověka v tísni? Nezapoměnli jsme kvůli uprchlíkům na Ukrajinu? Nebyl to záměr? Jakou pomoc potřebuje Ukrajina? Jak je to aktualně s plynem a energií pro Ukrajinu?

 O těchto otázkách budou spolu s Janem Macháčkem diskutovat:

Lenka Víchová, ukrajinistka a redaktorka Ukrajinského žurnálu

Petr Kolář, bývalý velvyslanec v Rusku a USA, předseda Iniciativy pro evropské hodnoty

Ondřej Soukup, redaktor Hospodářských novin

Roman Joch, ředitel Občanského institutu

Petr Pojman, kriminolog

Michael Romancov, politický geograf UK FSV Praha a Metropolitiní univerzita Praha

Libor Dvořák, novinář, komentátor rádia Český rozhlas

Bohuslav Chalupa, poslanec ANO za Jihomoravský kraj

 

Debata proběhne dne 30.9.2015 v Americkém centru, Tržiště 13, Praha.

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace