Organizace pro pomoc uprchlíkům se v letošním roce rozšířila na východ republiky

otevřela novou pobočku v Ostravě

Organizace pro pomoc uprchlíkům se v letošním roce 2016 konečně rozšířila na východ republiky, kde otevřela novou pobočku v Ostravě. Jako organizace již 25 let působí v České republice a snaží se pomoci lidem, kteří by jinak nenaplnili potenciál, který v sobě ukrývají. Nabízí několik oblastí podpory od sociálního a právního poradenství zahrnující veškeré oblasti lidského života až po dobrovolnictví umožňující bližší seznámení s českou kulturou. Právě oblast zaměstnání je momentálně hlavní dominantou ostravské pobočky. Ta je zaměřena zejm. na pomoc při hledání pracovního uplatnění. Snažíme se klienty, kteří zatím nemají kompetence, aby se úspěšně integrovali do společnosti, podpořit, aby si co nejrychleji našli kvalitní zaměstnání a byli schopni si ho udržet. K tomu slouží projekt „Podpora cizinců při hledání pracovního uplatnění", který je podpořen Evropskou Unií, Operačním programem Zaměstnanost.

Cílovou skupinou jsou cizinci s trvalým pobytem, cizinci s dlouhodobým pobytem za účelem studia, cizinci jako rodinní příslušníci občanů EU, azylanti, osoby s doplňkovou ochranou, kteří mají bydliště na území Moravskoslezského kraje, přičemž musí splnit alespoň jednu ze tří podmínek, a to buď, že nezaměstnaném jedná o soby hlášené na úřadu práce déle než 5 měsíců, nebo osoby pečující o malé děti do 15 let věku, nebo osoby s nízkou úrovní kvalifikace (základní škola nebo střední škola bez maturity nebo vyučení). V rámci projektu nabízíme: podporu a pomoc ze strany job kouče, bezplatné rekvalifikační či kvalifikační kurzy, individuální kurzy českého jazyka, mzdové příspěvky pro zaměstnavatele. Dále je v rámci aktivit možné proplatit např. poplatky spjené s nostrifikací diplomů o vzdělání, poplatky spojené s nástupem do zaměstnání, platby za hlídání dětí apod. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat elektronicky, telefonicky, případně rovnou v naší kanceláři. Bližší informace naleznete zde. 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace