Nové 30. číslo zpravodaje Exarchát

... Zpravodaj také nabízí článek o křesťanském původu Vánoc, mapovaní současného stavu ukrajinské migrace, nebo nástin vztahu církve k okultismu.

V těchto dnech vychází 30. číslo zpravodaje Řeckokatolické církve Exarchát. Čtenáři na jeho stránkách najdou zprávy o událostech posledních dvou měsíců např. o 20. výročí řeckokatolické farnosti v Chomutově, o mezinárodním ekumenickém setkání o papežském primátu ve Vídni, nebo o konferenci u příležitosti 20. výročí vyhlášení Kodexu kánonů východního práva v Římě.

Zpravodaj také nabízí článek o křesťanském původu Vánoc, mapovaní současného stavu ukrajinské migrace, nebo nástin vztahu církve k okultismu.

Stránky řeckokatolického zpravodaje však také nesou poděkování Mons. Jánu Eugenu Kočišovi, emeritnímu pražskému světícímu biskupovi, který se rozhodl po své sedmnáctileté službě Apoštolskému exarchátu vrátit do své vlasti na Slovensko.

 Zpravodaj EXARCHÁT je informativně-formační dvouměsíčník Řeckokatolické církve v České republice, který mimo formativních článků a aktuálních informací z událostí života Apoštolského exarchátu publikuje také unikátní komentované překlady starobylých dokumentů zakládajících jednotu latinské (římskokatolické) církve a východních církví, prezentuje jednotlivé aspekty řecko-slovanské bohoslužby a snaží se vytvářet a prohlubovat inspirující kontakt západní a východní kultury, spirituality a teologie.

Aktuální číslo lze objednat na adrese: Apoštolský exarchát, Haštalské nám. 4, Praha 1, PSČ 110 00, nebo na emailové adrese: exarchat@exarchat.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Dále vypomáhají s distribucí řeckokatoličtí duchovní správci, síť prodejen Karmelitánského nakladatelství a v Praze i prodejny Galerie Oliva, Paulínky a Pro Ecclesia Catolica. Časopis je distribuován za dobrovolný dar, přičemž náklady na jeden výtisk činí cca 20,- Kč.

Článek a foto byl převzat z portálu http://www.exarchat.cz/

Zdroj: http://www.exarchat.cz/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace