Neuspokojivá situace v celní oblasti na Ukrajině

Období druhého pololetí roku 2011 až do současné doby je poznamenáno zostřením problémů spojených s celním odbavením a příslušnými administrativními postupy v dané oblasti.

Období druhého pololetí roku 2011 až do současné doby je poznamenáno zostřením problémů spojených s celním odbavením a příslušnými administrativními postupy v dané oblasti.

V nedávno vydaném dokumentu Výsledky práce ukrajinské celnice za rok 2011 jsou sumarizovány opatření Státní celní služby, které měly vytvořit příznivé podmínky pro fungování subjektů činných v oblasti vnějších ekonomických vztahů včetně systémového dialogu s podnikatelskou sférou.

Jak uvádí portál Businessinfo.cz, v průběhu roku 2011, zejména v jeho prvním pololetí byla přijata některá opatření, která měla zjednodušit celní systém, jako například zavedení elektronické deklarace, vytvoření systému tzv. Informačního terminálu, snížení potřebné dokumentace v povolovacím řízení aj. Pokračovaly práce s novým Celním zákonem, na který uplatnil nakonec prezident právo veta, čímž odložil jeho platnost minimálně až od 1. 1. 2013 namísto původního záměru od 1. 1. 2012.

Více čtěte na http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/ukrajina/ukrajina-situace-celni-oblast-problemy/1000905/63279/.
11.02.2012 Businessinfo.cz, Zastupitelský úřad České republiky

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace