Moskva znárodňuje honosné rezidence na Krymu

Rusko na Krymu znárodnilo několik honosných rezidencí, v nichž v minulých desetiletích pobývali nejvyšší představitelé samostatné Ukrajiny a Sovětského svazu i četní zahraniční státníci.

Zestátnění prý čeká i slavný Livadijský palác v Jaltě, kde se v posledním roce druhé světové války konalo historické setkání Franklina Roosevelta, Winstona Churchilla a Josifa Stalina.

...

Nedaleko Forosu převedli ruští úředníci do rukou státu rezidenci bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Juščenka, a to včetně včelích úlů, o které hrdina prozápadní oranžové revoluce z roku 2004 nadšeně pečoval.

V sousedním objektu, rovněž zestátněném, našla v roce 2008 během války Gruzie s Ruskem útočiště manželka tehdejšího gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho.

Více na http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/moskva-znarodnuje-hosnosne-rezidence-na-krymu/r~f1adb938bd8511e38e490025900fea04/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace