MMF zřejmě nezačne znovu půjčovat Ukrajině

Důvodem je nechuť vlády prudce zvýšit ceny plynu pro domácnosti.

Jak uvádí Financninoviny.cz v článku MMF zřejmě nezačne znovu půjčovat Ukrajině, mise Mezinárodního měnového fondu pravděpodobně tento týden opustí Ukrajinu bez dohody o obnovení úvěrového programu 15 miliard USD (274,8 miliardy Kč).

 Program byl pozastaven na počátku letošního roku. Důvodem je nechuť vlády prudce zvýšit ceny plynu pro domácnosti. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zdroj obeznámený se situací.

Ukrajina se potýká s rostoucím deficitem běžného účtu a vysokými náklady na půjčky. Země měla podle dohody s MMF dostávat 1,5 miliardy USD čtvrtletně, letos však neobdržela žádné peníze kvůli zpoždění důležitých ekonomických reforem.

Podle zdroje je hlavní překážkou neochota vlády zvýšit masivně subvencované ceny plynu pro domácnosti o 30 až 50 procent před parlamentními volbami, které se uskuteční v říjnu 2012. MMF požaduje, aby Ukrajina snížila subvence cen plynu, protože výrazně zvyšují rozpočtový deficit.

Více čtěte na http://www.finance.cz/zpravy/finance/331350-mmf-zrejme-nezacne-znovu-pujcovat-ukrajine/.
2. 11. 2011 Financninoviny.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace