Firmám budou hrozit tresty za nelegální zaměstnávání cizinců

Provinilé firmy by mohly za trest přijít o veřejné zakázky nebo o státní dotace. Bude jim také hrozit až pětimilionová pokuta.

Jak uvádí Financninoviny.cz v článku Firmám budou hrozit tresty za nelegální zaměstnávání cizinců, sněmovna schválila bez debaty vládní novelu zákona o zaměstnanosti, která zavádí tresty pro firmy nelegálně zaměstnávající cizince.

Provinilé firmy by mohly za trest přijít o veřejné zakázky nebo o státní dotace. Bude jim také hrozit až pětimilionová pokuta. Novela, jež zavádí do českého práva příslušnou evropskou směrnici, míří k posouzení do Senátu. Hlasovalo pro ni 160 ze 173 přítomných poslanců, nikdo nebyl proti.

Novela předpokládá, že firmy budou muset nově nahlásit úřadům zaměstnání cizince ze země mimo EU a uchovávat na jeho pracovišti kopie dokladů vylučujících nelegální práci. Ministerstvo práce a sociálních věcí povede evidenci firem i živnostníků, kteří dostali pokutu za porušení zákona kvůli nelegální práci cizinců. Údaje z této evidence bude muset ministerstvo poskytovat všem úřadům rozhodujícím o poskytování podpor, dotací, příspěvků nebo zadavatelům veřejných zakázek.

Více čtěte na http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/zpravy/firmam-budou-hrozit-tresty-za-nelegalni-zamestnavani-cizincu/712791.
9. 11. 2011 Financninoviny.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace