Ukrajinské úřady nám sebrali auto a chtějí nás soudit. Pomozte!

Důvod? Muž neměl od manželky plnou moc k řízení jejich vlastního auta. Přečtěte si otevřený dopis, kteří manželé zaslali do redakce.

Manželé Buchalevovi žijí v Česku. Při návštěvě Ukrajiny jim místní úřady podle nich bezdůvodně zabavily automobil, donutily je odjet domů vlakem a nyní je chtějí soudit. Důvod? Muž neměl od manželky plnou moc k řízení jejich vlastního auta. Přečtěte si otevřený dopis, kteří manželé zaslali do redakce.

Přeji dobrý den všem čestným, upřímným a nelhostejným lidem!

Jsme mezinárodní rodina. Jmenuji se Monika Buchaleva Hodačová, můj manžel se jmenuje Igor Buchalev, naše děti se jmenují Jakub a Andrej. Stalo se nám to,co se nemůže stát v žádném demokratickém státě. 10.září 2010 proběhne soudní řízení na Ukrajině ohledně mě a mého manžela.

Tímto prosíme lidi, kterým není lhostejné nedodržování základních lidských práv a dobra, dát ohodnocení níže popsaným událostem a nepřimněřeným zákrokům orgánů ukrajinské vlády.

Začátkem srpna jsme s celou rodinou přijeli na návštěvu za příbuznými na území Ukrajiny. Jeli jsme na pár dní k moři, ale po návratu naše děti bohužel lehce onemocněly. Tímto začaly naše problémy. 18.srpna 2010 jel manžel autem (které je náš společný majetek) do obchodu a lékárny, aby zakoupil potřebné léky pro děti.

Při běžné silniční kontrole manžela zastavila policie, která ho požádala o doklady, plnou moc na řízení auta a položila otázku, za jakým účelem muž přijel na Ukrajinu. Manžel předložil pas, řidičský průkaz a vysvětlil, že je to rodinné auto, které vlastní společně se mnou, a že na Ukrajinu přijel s rodinou za účelem návštěvy a odpočinku.

Policista sdělil, že manžel se má dostavit na celnici s jeho doprovodem, že naše auto i s mužem je zadrženo. Manžel uposlechl a v doprovodu policie se dostavil na Charkovskou krajskou celnici, kde ho požádali o mou přítomnost, která je nezbytná k navrácení auta.

Po mém příjezdu na celnici byl s manželem sepsán protokol o porušení celních pravidel, auto bylo zabaveno a celník sdělil, že se mám dostavit další den pro sepsání formalit v přítomnosti tlumočníka a vyzvednutí našeho osobního auta.

Příští den 19.srpna 2010 jsme se společně s mužem dostavili na celnici, kde za přítomnosti tlumočníka byl taktéž sepsán protokol i se mnou o porušení celních pravidel, ve kterém bylo uvedeno, že jsem porušila předpisy tím, že řízení našeho auta jsem předala svému manželovi.

Naše veškeré vysvětlování o tom, že auto je náš společný majetek, který jsme si pořídili v manželství a z toho vychází, že ho můžeme používat mezi sebou jako manželé stejným právem jak jeden, tak i druhý podle svého vlastního rozhodnutí, a že o žádné předání dopravního prostředku se nejedná. Dále jsme se snažili vysvětlit úředníkům, že při spoustě jiných kontrol a ne jenom na území Ukrajiny, u žádných orgánů úřední moci nevzniklo žádných pochyb o oprávnění používat vozidlo mnou nebo mým manželem, a že zadržení našeho auta je sprostým porušením mezinárodn ích právních norem. Naše vysvětlování bylo celním úředníkem IGNOROVÁNO!

Na naši žádost zapsat do protokolu naše námitky a nesouhlas nám bylo řečeno, že do protokolu se zapíše pouze fakt o přestupku a jestliže máme nějaké námitky, můžeme je sdělit u soudu a že vozidlo dostaneme až po soudním rozhodnutí, pokud soud nerozhodne o odebrání našeho majetku ve prospěch státu.

Na celnici nám bylo naznačeno, že soud většinou stojí za rozhodnutím celní zprávy a jestliže jsme nechtěli přiznat svou vinu, tak soud nejspíš rozhodne o naší vině a auto už nám nevrátí.

Do finále nás tímto zadržovali 10 dní na území Ukrajiny, kde jsme se obrátili o pomoc na konzulát České republiky, se stížnostmi na Krajský úřad města Charkov, Kyjevskou státní celní zprávu, ale spravedlnosti jsme se nedočkali.

Jelikož mladší syn vyžaduje trvalou rehabilitační péči pro optimalizaci motorického rozvoje, pravidelnou lázeňskou péči a sledování dalšími lékaři, starší syn musel nastoupit do školy a manžel do práce, byli jsme nuceni odjet do České republiky. Cesta nám trvala nejrůznějšími spoji asi 50 hodin, peníze na cestu jsme neměli, proto jsme byli nuceni půjčit si finanční prostředky, kde se dalo (nepočítali jsme s dalšími výdaji za nucený pobyt a jízdenky, protože jsme měli pouze finance na pohonné hmoty do svého vozidla).

Na Ukrajině zůstali naši přátelé a právníci, kteří se budou snažit hájit spravedlnost a naše zájmy.

Když vidíme, jak někteří ukrajinští úředníci mohou zacházet se svými občany, ale také s občany jiných států (kteří přijeli s dobrým úmyslem), naše šance na spravedlivé a zákonné rozhodnutí soudu vzroste, pokud Vy, nelhostejní a čestní lidé, nás podpoříte a odsoudíte chování ukrajinských úředníků.

P.S.: TÍMTO DOPISEM CHCI VAROVAT VŠECHNY OBČANY EVROPSKÉ UNIE A JINÝCH ZEMÍ, KTEŘÍ SE CHYSTAJÍ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FOTBALE, ABY DŮKLADNĚ ZVÁŽILI SVOU CESTU A PODSTOUPILI RIZIKO DOSTAT SE DO PODOBNÉ SITUACE V TOMTO EVROPSKÉM DEMOKRATICKÉM A PRÁVNÍM STÁTĚ.

Monika Buchaleva Hodačová

Igor Buchalev

Jakub Hodač

Andrej Buchalev

kont.tel.:

+420 605 984 292  Buchaleva Hodačová

+420 608 639 516  Buchalev Igor

Článek byl převzat z portálu www.blog.idnes.cz.

iDNES.cz > blog.iDNES.cz > pokus.blog.iDNES.cz > Nezařazené

Zdroj: http://pokus.blog.idnes.cz/c/154256/Ukrajinske-urady-nam-sebrali-auto-a-chteji-nas-soudit-Pomozte.html

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace