Ignis na Etnofestu 2008...

Program probíhá na hlavním podiu, kde vystoupí i ukrajinští Ignis...

Etnofest je kulturní festival realizovaný 30. srpna 2008 v Parku Podviní, v Praze 9 pod záštitou ministryně vlády ČR pro lidská práva a národnostní menšiny MUDr. Džamily Stehlíkové a magistrátu hlavního města Prahy. Jedná se o prezentaci různých kultur prostřednictvím hudby, tance, výtvarného umění a v neposlední národnostních kuchyní.
Realizace: Srpen 2008
Klient: Městská část Praha 9
Cílová skupina: široká veřejnost

    Popis služeb

Etnofest oslavil letos čtvrtý ročník. Městská část Praha 9 pořádala festival ve spolupráci s MVP agency druhým rokem. Cizincům i národnostním menšinám žijícím v Praze 9 i širším okolí poskytuje atraktivní příležitost se sejít a předvést alespoň část své kultury. Ostatním návštěvníkům a hostům naopak dává možnost se s těmito kulturami seznámit a nahlédnout do jiného způsobu života lidí, se kterými společně žijí v jednom městě. Program probíhá na hlavním podiu i v prostoru celého parku, kde jednotlivé národnosti mají své prezentační stánky. Na festivalu nechybí bohatý program pro děti a mládež.
Program na pódiu

14.00
Ignis - ukrajinská hudební skupina
módní přehlídka zemí Mali a Ghana (Afrika)
šamanská show
15.00
Rodica Stegarescu - moldavské národní písně
Akropolis - řecký taneční soubor
16.00
Fire - romské kytarové trio
Cikne Čhave - romský dětský taneční soubor
„Cikáni jdou do nebe" - ukázka dětského představení slavného muzikálu
vystoupení
17.00
Patrick Francis - národní pákistánské zpěvy
Ziriab - arabské písně o lásce
18.00
orientální modní přehlídka o.s. Berkat (modely z Afghanistánu, Pakistánu a Čečenska)
Lama De Belig - tanec z Kalmycké republiky
hra na dombra - tradiční kalmycký nástroj
19.00
Ekvátor - multikulturní energetický hudební koktejl
20.00
Kale - legenda romské muziky

Program v prostoru

Dětský program
Soutěž „Za hodinu kolem světa" o hezké ceny,
soutěže a hrátky Live Centrum (u stánku USA),
výtvarná dílna Centrum volného času.

Etnotržiště
výrobky z celého světa, které jinde nekoupíte
Fair trade výrobky, oblečení, módní etno-doplňky, delikatesy, zahraniční vína i cukrovinky, tibetská trička, hudební CD a mnoho dalšího...

Exotická kuchyně
ochutnejte speciality, které v běžné restauraci neseženete
Africké, arabské, afghánské, bulharské, čínské, kalmycké, pákistánské, řecké, romské a ukrajinské pochoutky pro vegetariány i masožrouty. A navíc čajovny, vodní dýmky a jihoamerické koktejly.

Workshopy
zkuste si to sami
Bubenický wokshop,
africká dílna nejen pro děti a afro salón pro všechny,
kreslení, masky,
maďarská řemesla,
japonská kaligrafie a origami.

 

Tisková zpráva

Etnofest nabídne kulturu menšin i netradiční „etnotržiště"
30. srpna se od 14.00 zaplní vysočanský park Podviní milovníky exotické kuchyně, etnické hudby a tance i netradičních výrobků, které jinde neseženete. Poslední prázdninovou sobotu zde totiž začne 4. ročník multikulturního festivalu Etnofest pořádaný městskou částí Praha 9. Na festivalu se představí cizinci i menšiny žijící mezi námi. Kromě programu plného muziky, tanečních vystoupení, divadla i módních přehlídek láká i bohatý doprovodný program a celofestivalová hra pro děti i rodiče.

Program probíhá na hlavním podiu, kde vystoupí například skvělá legenda romské hudby kapela Kale nebo multietnická skupina Ekvator jejíž každý člen pochází z jiné země. Dále se představí libanonští Ziriab, romští Fire, ukrajinští Ignis, řečtí Akropolis nebo kalmičtí Lama De Belig. Ale tím to zdaleka nekončí - chybět nebude například originální šamanský tanec z africké Mali, muzikál Cikáni jdou do nebe v dětském provedení či afghánská módní přehlídka. Energií nabitá vystoupení nenechají nikoho sedět v klidu.

Také v prostoru parku v Podviní se bude na co koukat. Každá z patnácti národností se představí v samostatném stanu, ve kterém si můžete nejen koupit krásné výrobky či oblečení, ale také se například zúčastnit čajového obřadu, nechat si na tričko namalovat japonskou kaligrafii, zahrát na africké bubny nebo si nechat uplést africké copánky. Exotické tržiště nabídne také netradiční občerstvení v podobě mnoha jídel či nápojů, které jinde neochutnáte. Kdy jste naposled jedli třeba japonské tofu, smažené banány nebo kalmický borcik? Malé i větší návštěvníky potěší celofestivalová hra o pěkné ceny, při které se pobaví i leccos dozví o zemích našich blízkých i vzdálených sousedů. Pro nejmenší je připravena výtvarná dílna, z které si mohou odnést vlastnoručně vyrobené africké masky nebo dětský koutek plný her a drobných soutěží.

Své umění nebo módu nabídnou návštěvníkům lidé pocházející z Afriky, Pákistánu, Indie, USA, Jižní Ameriky, Japonska, Ukrajiny, Řecka, Číny, Kalmycké republiky, Čečenska, Maďarska, Afgánistánu, Sýrie, Iráku a dalších zemí. Chybět nebudou ani romské soubory a kapely.

Etnofest je realizován pod záštitou ministryně vlády ČR pro lidská práva a národnostní menšiny MUDr. Džamily Stehlíkové a magistrátu hlavního města Prahy.

Zdroj:  http://www.mvp.cz/cz/agency/project.php?id=222

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace