Smrt v životě ukrajinských pracovních migrantů v Itálii

Většina ukrajinských pracovních migrantů v Itálii pracuje v pečovatelských službách, kde se musí starat o staré a nevyléčitelně nemocné lidi.

autor: Olena Fedyuk

Zdroj: www.migraceonline.cz

Většina ukrajinských pracovních migrantů v Itálii pracuje v pečovatelských službách, kde se musí starat o staré a nevyléčitelně nemocné lidi. Pro většinu z nich znamená smrt člověka, o kterého pečují, nejenom osobní trauma umocněné blízkou péčí o jedince během jeho posledních dní života, ale také ztrátu zaměstnání a domova.

Většina migrantů navíc trpí pocitem lítosti nad tím, že opustili na Ukrajině své rodiče a děti, aniž by se o ně řádně starali. Tento článek popisuje tři hlavní podoby smrti v životě ukrajinských migrantů v Itálii, tedy úmrtí člověka v péči, smrt rodinných příslušníků migrantů v jejich rodné zemi a případné úmrtí ukrajinských migrantů v Itálii.

Smrt, která překonává hranice, tedy znázorňuje strukturální a územní omezení migrantů, finanční a legislativní překážky, symbolicky představuje ušlý čas, který migranti strávili daleko od svých rodin a ztrátu blízkosti se svými milovanými během emigrace.
Celý článek čtěte na: http://www.migraceonline.cz/e-knihovna/?x=2162796

Zdroj: www.migraceonline.cz

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace