Neodbytný Ukrajinec a (ne) shoda elit, Polsko

Při debatě, kterou jsem minulý týden moderoval na letní visegrádské škole v Krakově, mě iritoval mladý vysoký blonďatý Ukrajinec.

autor: Martin Ehl

Při debatě, kterou jsem minulý týden moderoval na letní visegrádské škole v Krakově, mě iritoval mladý vysoký blonďatý Ukrajinec. Původním tématem byla minulost a dvacáté výročí pádu komunismu, ale protože místnost byla plná mladých lidí, řešila se především budoucnost. Dmytro Tyškevyč se neustále hlásil a v podstatě kladl jinými slovy tu samou otázku: kdy přestaneme my, členové Evropské unie, být na Ukrajinu a její obyvatele zlí a umožníme jim třeba alespoň volněji k sobě cestovat, neřkuli, kdy vezmeme Ukrajinu mezi sebe.

Pokyvování hlavami ukrajinských účastníků a jejich polských spojenců kontrastovalo se lhostejností či dokonce zamítavým vrtěním ostatních, vesměs studentů ze zemí visegrádské čtyřky a několika dalších nových členů unie.

Celý článek čtěte na: http://hn.ihned.cz/c1-37777320-neodbytny-ukrajinec-a-ne-shoda-elit

Zdroj: http://hn.ihned.cz/

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace