Do aukce jdou obrazy za dvanáct milionů

Alexandra Exter byla duchem nesmírně velká a dokázala oslovit nejen ukrajinskou, ale zejména pařížskou scénu. Byla to výrazná osobnost a intelektuálka každým coulem. Už v Kyjevě ji obklopovalo mnoho významných osobností.

foto:Ve dvou samostatných dražbách se budou nabízet dva obrazy s nejvyšší vyvolávací cenou : Emil Filla a Alexandra Exter. Autor: Deník/ Jaroslav Sýbek

Alexandra Exter byla duchem nesmírně velká a dokázala oslovit nejen ukrajinskou, ale zejména pařížskou scénu. Byla to výrazná osobnost a intelektuálka každým coulem. Už v Kyjevě ji obklopovalo mnoho významných osobností. V okruhu jejich přátel ve Francii se objevují Apollinaire, Picasso nebo Malevič.

Její malířský styl byl v té době směsicí ruských a avantgardních podnětů ve stylu kubismu a futurismu," přiblížil Jaromír Procházka malířku a scénografku, jejíž práce se běžně na českém trhu s uměním nepohybují. „Nemá je ani Česká národní galerie. Na konec ledna se chystá její výstava v Paříži," dodal galerista.

Celý článek čtěte na: http://ceskobudejovicky.denik.cz/kultura_region/aukce_obrazy_filla_exter_cb20090109.html

 

Zdroj: http://ceskobudejovicky.denik.cz

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace