V Praze porodila dvojčata. Dluží milion. Je totiž Ukrajinka

Dcery se narodily předčasně, pojišťovny je nechtějí pojistit...

Exkluzivně  12. září 2009  0:05

PRAHA - Dvojčata Anastasia a Viktoria odejdou z porodnice v pražském Motole po pár týdnech. Ale rovnou s víc než milionovým dluhem. Jak je to možné? Jejich matka je totiž Ukrajinka a komerční pojišťovna odmítla její dcery pojistit.

Fotogalerie

Kateřina Solovjova s dvojčaty Anastasií a Viktorií v motolské nemocnici.     Kateřina Solovjova s dvojčaty Anastasií a Viktorií v motolské nemocnici.     Kateřina Solovjova s dvojčaty Anastasií a Viktorií a manželem Anatolijem Mironem v motolské nemocnici.      Kateřina Solovjova s dvojčaty Anastasií a Viktorií a manželem Anatolijem Mironem v motolské nemocnici.

Kateřina Solovjova se domnívala, že v Česku platí podobná praxe jako v Německu a řadě dalších evropských zemí. "Myslela jsem, že když jsem tu zaměstnaná, platím daně, sociální i zdravotní pojištění, bude postaráno i o děti, které tu porodím," říká Kateřina Solovjova.

Jenže se mýlila. České zákony umožňují vstup do systému veřejného zdravotního pojištění jen těm cizincům ze třetích zemí, kteří jsou zde zaměstnáni nebo tu žijí déle než pět let.

Dcery se narodily předčasně, pojišťovny je nechtějí pojistit
A pojišťovny nestojí o klienty, kteří se mohou prodražit. Kateřina Solovjova se o tom přesvědčila na vlastní kůži. Když se po týdnu v porodnici dozvěděla, že dcery její pojistka nekryje, vyrazila do komerční Pojišťovny VZP, a. s. Ta ji odmítla. Dcery se totiž narodily předčasně a v prvních týdnech života potřebovaly intenzivní péči.

Bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) postoj pojišťovny chápe: "Chová se komerčně. Je to pro ni nepřiměřené riziko. Barák vám taky nepojistí, když jste v záplavové oblasti."

Den péče o dvojčata vyšel na 55 tisíc korun, rodiče mají platit dvacet dní pobytu v nemocnici.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/v-praze-porodila-dvojcata-dluzi-milion-je-totiz-ukrajinka-p3l-/ln_domov.asp?c=A090911_223600_ln_domov_mpr

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace