Ukrajinka: Umíte poprosit a poděkovat...

Český šok... Ukrajinci o Češích...

Další články k tématu: Český šok

7. října 2005  14:25

Možná to o sobě ani nevíte, ale jste mnohem kultivovanější než Ukrajinci. Přinejmenším v tom, že umíte poprosit a poděkovat.

Ale zase jste mnohem méně družní a lhostejnější. U svých spolužáků jsem si toho všimla hned - oni samozřejmě mají spoustu koníčků, často třeba sportují, ale i když se díky sportu více spřátelí, každý se stejně nejvíc stará sám o sebe.

Mě naštěstí mezi sebe přijali dobře, ale jednu zkušenost, která mě moc mrzí, přece jen mám. Jedna z dívek, se kterou jsem se tu spřátelila trochu víc, mě chtěla pozvat k sobě domů a její rodiče nic nenamítali do chvíle, než zjistili, odkud jsem.

Zvláště tatínek poukazoval na to, že pocházím ze země, kde je velké množství chudých a nevzdělaných lidí, kteří se často živí nepoctivě. Přesvědčil i svou ženu a rodiče dceři nakázali, že mě k nim domů vzít nesmí, protože bych jim tam mohla něco ukrást.

Chudák holka potom nevěděla, jak mi to má říct. Nakonec jsme si o tom rozumně popovídaly a já vím, že ona je moc hodná a žádnou vinu nenese, ale chování jejích rodičů se mě dotklo.


Leona Pelecynová

Další články k tématu: Český šok

Zdroj: http://relax.lidovky.cz/ukrajinka-umite-poprosit-a-podekovat-dw7-/ln-cestovani.asp?c=A051007_142536_ln_ceskysok_lvv

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace