Ukrajinka: Jsme mnohem otevřenější...

Český šok... Ukrajinci o Češích..

Další články k tématu: Český šok

26. dubna 2006  17:45

Tady v Česku si každý „hrabe na svém písečku". Je velký rozdíl mezi lidmi ze západních a východních Čech, resp. z Moravy. Například lidé z Ostravy mně přišli mnohem přátelštější a mají podobnou povahu jako my na Ukrajině. Naopak u lidí ze západu nepoznáš, jaký člověk je, co si myslí nebo co cítí. Navíc na mě působili, že se bojí lidí z východní Evropy.

Sympatická je mi vaše svoboda v názorech a postojích. Klidně si na sebe můžete obléknout cokoliv a nikdo se na vás nebude divně koukat. Taky se mi líbí, jak jste zvyklí sdružovat se s přáteli v hospodách. Na Ukrajině si koupíme pivo a jdeme domů nebo do parku. A máte výborné pivo. Vždy když se vrátím domů, nemůžu přijít našemu pivu na chuť.

Líbí se mi česká města, hlavně Brno. Když mám špatnou náladu, tak mi stačí projít se centrem města nebo si zajít někam do parku a hned je mi líp. Na druhou stranu co se přírody týče, tak na Ukrajině nejsou žádné zákazy a příkazy, kde se smí stanovat. Jednoduše někam přijdu, postavím stan a nikdo mě nevyhazuje.

Češi jsou mnohem zdvořilejší. Při vstupu do obchodu je u vás běžné, že pozdravíte. Ale když se vrátím domů a řeknu v obchodě „dobrý den", tak se na mě všichni divně dívají.
Lidovky.cz
ČTK
Anna Demčuk

Zdroj: http://relax.lidovky.cz/ukrajinka-jsme-mnohem-otevrenejsi-d5s-/ln-cestovani.asp?c=A060426_174533_ln_ceskysok_hlm

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace