Ukrajinka: Domů se už nevrátím...

Český šok... Ukrajinci o Češích...

Další články k tématu: Český šok

Přestěhovala jsem se k vám s rodiči před čtyřmi roky a nejdřív jsem se na ně moc zlobila, protože jsem doma měla kamarády a nechtěla jsem si zvykat na nic nového.

Tímto se jim omlouvám, protože dnes jsem moc ráda, že mě do Česka vzali. Jsem si jistá, že domů se už nevrátím. Tady mi naprosto nic neschází.

Jasně že se mi stýská po kamarádech, ale naštěstí jsme v kontaktu, takže přesně vím, co dělají.

Od té doby, co jsme odjeli z Ukrajiny, jsme tam nebyli. Babičky a dědečkové už nežijí a s nikým dalším z rodiny jsme si nikdy nerozuměli, takže ani teď nemáme důvod se navštěvovat.

Díky rozhodnutí, které mí rodiče udělali, jsem poznala lepší svět. Mám tu nové kamarády a našla jsem si tu i přítele. Je z Ukrajiny jako já. S Čechy vycházím velmi dobře, líbí se mi, jak jsou veselí. Chtěla bych tu zůstat.

Když se mi podaří složit maturitu, ráda bych ještě dál studovala - zaujala mě andragogika. Pak bych si ráda našla práci v nějaké větší firmě a ráda bych jednou měla spoustu dětí... ¨

Moc jsem si oblíbila Prahu, kde jsme se s rodiči usadili, protože je tu spousta možností, co dělat. V poslední době mě moc baví jezdit na in-linech na Letné. Je to tam krásně upravené, takže skoro každé rande začínáme s přítelem právě tam.

Zaznamenala Kateřina Mahdalová


Julia Černyšenková

Další články k tématu: Český šok

Zdroj: http://relax.lidovky.cz/ukrajinka-domu-se-uz-nevratim-d28-/ln-cestovani.asp?c=A051118_111950_ln_ceskysok_lvv

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace