Ukrajinka: Berete se příliš vážně...

Český šok... Ukrajinci o Češích...

Další články k tématu: Český šok

3. února 2006  11:22

Češi jsou uzavřenější než Ukrajinci. Chodíte stále zamračení a nevšímáte si okolí.

 Asi jste příliš ponoření do sebe. Rádi mluvíte o sobě a o svých problémech, neustále si na něco stěžujete. Neškodilo by, kdybyste si občas dokázali udělat legraci sami ze sebe.

Berete se příliš vážně, neustále se soustředíte na vlastní úspěchy i neúspěchy a extrémně je prožíváte. Jste spíš pesimističtí, takže se hodně soustředíte na to, co se nepovedlo.

Přitom máte z mého pohledu důvody k naprosté spokojenosti. Žijete v demokratické zemi s poměrně nízkou nezaměstnaností, za svou práci dostáváte zaplaceno. U nás chodí někteří lidé do práce, přestože už třeba několik měsíců nedostali žádný plat.

Na druhé straně je ale pravda, že vás vaše nespokojenost nutí k vyšším výkonům. U nás je stále ještě běžné založit ve dvaceti letech rodinu. V Čechách se mladí více snaží studovat, cestovat a něčeho dosáhnout, což je určitě dobře.

Nic se ale nesmí přehánět. Když vidím, jak mají mladí Češi přesně naplánovanou budoucnost s vizí vystudovat, udělat rychle kariéru a ještě si při tom co nejvíc užít, je mi z toho skoro smutno. Mám strach, abyste si při tom plánování vůbec stihli udělat čas na své koníčky.

Myslím, že Ukrajinci jsou rezignovanější, ale asi i o něco štastnější.

Lidové noviny
Silvija Nazarenko

Další články k tématu: Český šok

Zdroj: http://relax.lidovky.cz/ukrajinka-berete-se-prilis-vazne-do9-/ln-cestovani.asp?c=A060203_112217_ln_ceskysok_hlm

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace