Ukrajinci v Praze vzpomínali na oběti kyjevských demonstrací

Ve středu se na pražském Václavském náměstí konala demonstrace na podporu protestujících v Kyjevě. Ukrajince přišly podpořit na dálku i stovky Čechů. Olech Zajnulin Čechům za podporu děkuje.

Jak je uvedeno na portálu Rozhlas.cz, přes čtyři sta Ukrajinců žijících v Česku a sympatizantů podpořilo v Praze touhu svých krajanů po svobodě a kritizovalo prezidenta Viktora Janukovyče. Na shromáždění na Staroměstském náměstí uctili památku obětí protivládních demonstrací na Ukrajině. V projevech kritizovali, že prezident bojuje proti vlastnímu národu, který požaduje základní lidská práva.

Cestou dva provolával hesla jako „Bandu ven" a „Ukrajina blíž k Evropě". Lidé si přinesli také desítky svíček, ukrajinských vlajek a transparentů. Na nich měli například vzkazy „Jsme proti diktatuře Janukovyče" nebo „Nebuďte lhostejní". 

Více čtěte na http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/ukrajinci-v-praze-vzpominali-na-obeti-kyjevskych-demonstraci--1307937.
26. 1. 2014  Rozhlas.cz, Veronika Hlaváčová, Marína Dvořáková

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace