Slavnost Narození Páně v katedrále sv. Klimenta v Praze

I když většina věřících patřících do řeckokatolického exarchátu v České republice slaví svátek Božího narození podle juliánského kalendáře... přece také na svátek podle tzv. nového stylu se do katedrály sv. Klimenta sešlo mnoho věřících.

I když většina věřících patřících do řeckokatolického exarchátu v České republice slaví svátek Božího narození podle juliánského kalendáře, jak se slaví i v zemi, odkud jich většina pochází, na Ukrajině, přece také na svátek podle tzv. nového stylu se do katedrály sv. Klimenta sešlo mnoho věřících.

24. prosince odpoledne v 15.00 hodině v katedrále sloužil liturgii svatého Bazila Velikého místní biskup, apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko. Po liturgii se také slavilo Velké povečerí s litii. 

Na den Narození našeho Pána Ježíše Krista 25. prosince na slavnostní liturgii, kterou spolu s emeritním biskupem Mons. Janem Eugenem Kočišem, generálním vikářem Mons. Milanem Hanušem a biskupským vikářem Mgr. Vasylem Slyvotským sloužil apoštolský exarcha Ladislav Hučko, se účastnil i apoštolský nuncius v České republice Mons. Diego Causero, který na závěr pozdravil věřící, poděkoval za možnost spolu slavit Boží narození a dal jim své apoštolské požehnání.

Ve své homilii vladyka Ladislav připoměl věřícím potřebu odstupu od tohoto světa, od jeho lákadel, aby jsme dokázali vidět svět a svůj život v těch nejšírších souvislostech, do kterých patří na první místo i událost vtělení Druhé Božské osoby.

 

Zdroj: exarchat.cz

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace