Rozloučení s vladykou Ivanem Ljavincem

Poslední rozloučení s emeritním apoštolským exarchou Mons. Ivanem Ljavincem, který opustil tento svět dne 9.12. 2012, se uskutečnilo ve středu 12.12.2012...

Poslední rozloučení s emeritním apoštolským exarchou Mons. Ivanem Ljavincem, který opustil tento svět dne 9.12. 2012, se uskutečnilo ve středu 12.12.2012 v katedrálním chrámě svatého Klimenta za přítomnosti mnoha věřících, prakticky všech řeckokatolických kněží exarchátu a také několika kněží latinského obřadu.

Za Českou biskupskou konferenci byl přítomen její předseda pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP, litoměřický biskup Mons. Jan Baxant, královehradecký pomocný biskup Mons. Josef Kajnek a pomocný pražský biskup Mons. Karel Herbst.

 Obřadů se také zúčastnil apoštolský nuncius Mons. Giuseppe Leanza.

Řeckokatolickou církev ze Slovenska zastupoval Mons. Vladimír Skyba, generální vikář bratislavské eparchie. Olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a ostravsko-opavský biskup Mons. František Lobkowicz poslali kondolenční dopisy.

Obřady sestávaly ze zádušní liturgie a panychidy. Hlavním celebrantem byl apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko, který přednesl i rozlučkovou řeč (její text se nachází mezi promluvami apoštolského exarchy na tomto webu).

Po liturgii apoštolský nuncius přečetl přítomným dva kondolenční dopisy z Říma.

Jeden byl od prefekta Kongregace pro východní církve kardinála Leonarda Sandriho a druhý od státního sekretáře kardinála Tarcisia Bertoneho, který ve jménu Svatého Otce Benedikta XVI. vyjádřil soustrast věřícím exarchátu a příbuzným a odevzdal všem jeho apoštolské požehnání.

Rakev se zesnulým pokračovala v cestě na místo posledního odpočinku do města Volovec na Ukrajině. Zde je odkaz na FOTOGALERII z pohřbu.

Více na Exarchat.cz.

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace