PRO Ukrajinu - mediální bojkot !

1.února 2014 od 16 hodin proběhlo v Karlových Varech veřejné shromáždění PRO UKRAJINU! ...PRO SVOBODU, NENÁSILÍ.

Datum: 02.02.2014 J.Kotek

Dnes 1.února 2014 od 16 hodin proběhlo v Karlových Varech veřejné shromáždění PRO UKRAJINU! ...PRO SVOBODU, NENÁSILÍ.
 

Přišlo asi 80 lidí - za několik let asi nejhojnější „politická"=veřejná demonstrace.

Jaké to bylo? .... http://www.radnicnilisty.cz/shrom-majdan/

... a pár foto: https://www.facebook.com/jiri.kotek.5/media_set?set=a.10201037247527959.1073741829.1670806901&type=1

... podařilo se propojit on-line telemost na Majdan (to je Náměstí Nezávislosti v Kyjevě), kde se karlovarské shromáždění z části promítlo na velkoplošné obrazovce a také se zdařilo propojit do Ukrajinského domu který demonstranti v Kyjevě obsadili a sídlí v něm opoziční lídři se svými  štáby. Telemostem si karlovarští Ukrajinci zazpívali společně s lidmi v Kyjevě jejich hymnu!
...................... zprávy o tom se valí sociálními sítěmi.

Na shromáždění ale nepřišel ani jeden regionální novinář/redaktor !

DENÍK ....

mfDNES ...

ČTV (s Křepelkou za historickou jepičí aktivitu v protikorupčním prostoru) ...

NOVA ... (naposledy před 3 lety vyfabulovali jen můj 50 mil.tunel z Ruska) ...

PRIMA

ČTK ...

.

.

.

... až na překvapivou, čestnou výjimku, redaktora P.Kozohorského z 5+2

 

 

Milí regionální redaktoři,

jen ze staré známosti si dovolím k Vám žehrat.

Patrně žiji významně jinak než Vy a stejně tak jinak vnímám hodnoty života svého a společného.

 

Co činím ve veřejném prostoru, nečiním pro sebe. Dělám to bratru už 30 let pro slušné lidi kolem, o kterých si myslím, že je jich stále ještě o trochu víc, než těch lumpů a zlodějů, kteří zdevastovali zem, kraj i město, ve kterých žijeme. Morálně je předpřipravil Hitler s komunisty. Apatickou a do sebe uzavřenou část veřejnosti zmíním je pro to, abyste mi nepřišili nálepku bipolárního, černobílého vidění, jak rádi děláte.

 

Cílem vaší profesionality by mělo být předávat objektivní i kritické informace o dění ve veřejném prostoru. Ve svém naivním  intelektuálním a kulturním očekávání bych předpokládal, že takovéto téma „UKRAJINA", země balancující na pokraji kolapsu a válečného stavu a desítky Ukrajinců žijí v našem v kraji, že toto téma budete veřejnosti věrně reprodukovat, když už tak nečiníte u jiných mnohamiliónových „banálností" jakými jsou kauzy ROP, města, ... Nedonesete lidem k vědomosti informace o chování odpovědných osob ani o součinné pasivitě policie a státního zastupitelství. Poslední 2 roky trousím poznámky o vašem bojkotu a cenzuře. Když listuji vašimi zprávami, nechápu koho většina z těch bezobsažných zpráv vůbec může zajímat. Za 24 let života víceméně opozičního zastupitele jsem s vámi (redaktory) nasbíral mnoho zkušeností. Vím mnohé o tom, jak vznikala „Okénka Karlovaráka", PR články, protěžování VIP kmotrů a kamuflování kauz, mlčení o nich a exhibice „politiků" u moci. Vím o různých způsobech financování takovéto vaší žurnalistiky v kraji. Vím, jak se houpou náklady a remitendy.
 

Tento váš způsob žurnalistiky má lví podíl na tom, v čem dneska žijeme. Vaše bojkoty a cenzury umožňují proplouvat protagonistům toho marasmu, ba co víc, oslavovat jejich majestát!

 

Čest výjimečným obdobím a výjimkám mezi vámi!

 

Je mi z vaší žurnalistiky smutno, stejně jako z té velké, se kterou jste provázaní ... manipulace veřejným míněním s výrobou volebních výsledků nás odsoudila ke společnému živoření v bídě morální, kulturní i materiální.

 

... proč jsem to napsal?

Snad ve víře, že to má smysl.

Jiří Kotek, karlovarský
aktivista a opoziční zastupitel

http://www.radnicnilisty.cz/UK-press-bojkot/

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace