Příprava na zkoušku z češtiny pro cizince

Od 1. ledna 2009 bude cizinec muset k žádosti o povolení k trvalému pobytu předložit i osvědčení o vykonání zkoušky z českého jazyka na úrovni A1.

Příprava na zkoušku z češtiny pro cizince

Více naleznete na portálu www.portaljazyku.cz.

20.11.2008 v 07:53 Jitka Hubáčková

Od 1. ledna 2009 bude cizinec muset k žádosti o povolení k trvalému pobytu předložit i osvědčení o vykonání zkoušky z českého jazyka na úrovni A1. Připomínáme, že na stránkách cestina-pro-cizince.cz (check-your-czech.com) naleznete podrobné informace o přípravě na tuto zkoušku i seznam škol, kde je možné ji složit.

Přihlásit na zkoušku z českého jazyka se můžete již od 1. září 2008, a to na jedné z vybraných škol (seznam škol, kde lze  složit zkoušku z českého jazyka).
(Povinnost skládat zkoušku se nevztahuje na občany Evropské unie, Norska, Islandu, Lichtenštejnska, Švýcarska a na jejich rodinné příslušníky)

Na stránkách http://cestina-pro-cizince.cz (stránky anglicky, ukrajinsky, rusky, vietnamsky, francouzsky, mongolsky, arabsky) naleznete informace o zkoušce z českého jazyka na úrovni A1 (podle Společného evropského rámce pro jazyky) a informace o přípravě na tuto zkoušku.

Stáhněte si základní informace o zkoušce z českého jazyka pro cizince v několika jazycích (pdf):

Bližší informace je možné získat také na bezplatné telefonní lince: 800 400 469 begin_of_the_skype_highlighting              800 400 469      end_of_the_skype_highlighting 

Zdroj: http://cestina-pro-cizince.cz

 

Materiály pro vyučující češtiny pro cizince: 

Referenční úrovně češtiny jako cizího jazyka A1-B2
Metodika přípravy ke zkoušce z českého jazyka pro žadatele o trvalý pobyt
Výukové materiály pro učitele češtiny jako cizího jazyka

 Článek byl převzat z portálu www.portaljazyku.cz.

Zdroj: http://www.portaljazyku.cz/akce/co-se-deje/cestina-pro-cizince-zkouska.html

 

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace