Přehled bohoslužeb - Apoštolský exarchát řeckokatolické církve v ČR
www.exarchat.cz
Praha
katedrála sv. Klimenta, Karlova 1, 110 00 Praha 1
Bohoslužby: | |
neděle: | 07.30 utreňa |
08.30 sv. liturgie (ukrajinsky) | |
10.15 sv. liturgie (staroslověnsky s českými čteními a promluvou) 12.00 sv. liturgie pro děti (ukrajinsky) 17.00 sv. liturgie (staroslověnsky) | |
pondělí - pátek: | 17.00 sv. liturgie |
sobota: | 16.00 sv. růženec |
16.20 vel. večerňa | |
17.00 sv. liturgie | |
svátky ve všední den: | 10.00 sv. liturgie |
17.00 sv. liturgie | |
1. pátek v měsíci: 1. rektorátní chrám: | 16.00 výstav Nejsv. Svátosti Nejsvětější Trojice, Spálená ulice |
Bohoslužby: Neděle: Ponděli - sobota: | 10.30 sv. liturgie, slovensky 18.00 sv. liturgie 18.00 (Po, S, Pá - slovensky) |
2. rektorátní chrám: Bohoslužby: | chrám sv. Kosmy a Damiána v opatství Panny Marie a sv. Jeronýma v Emauzích, Praha 2 |
neděle: | 9.00 sv. liturgie (česky) |
úterý : | 18.00 sv.liturgie (česky) |
čtvrtek: sobota: | 18.00 sv. liturgie (česky) 18.00 sv. liturgie (česky) |
Filiální obec: | Mladá Boleslav |
chrám: | sv. Jana Nepomuckého |
Bohoslužby: | |
1. a 3. neděle v měsíci: | 9.00 sv. liturgie |
Poutní místa: | Svatá Hora u Příbrami, Stará Boleslav |
Kladno - Rozdělov
sv. Václava, Kladno; Rozdělov
Bohoslužby: | |
1. a 3. neděle v měsíci: | 10.00 sv. liturgie |
svátky dle ohlášení | |
Filiální obce: | Mělník |
chrám: | sv. Ludmily |
Bohoslužby: | |
neděle: | 09.00 sv. liturgie |
svátky: | dle ohlášení |
Kralupy n./Vltavou (Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava), Chržín (sv. Klimenta), Velvary (sv. Kateřiny Alexandrijské) | |
Bohoslužby: | dle ohlášení |
České Budějovice
kaple Smrtelných úzkostí Páně (za katedrálou sv. Mikuláše)
Bohoslužby: | |
neděle: | 11.00 sv. liturgie |
svátky: | dle ohlášení |
Filiální obce: | Strakonice |
chrám: | sv. Václava |
Bohoslužby: | |
liché neděle v roce: | 08.30 sv. liturgie |
Kaplice | |
chrám: | sv. Floriána |
Bohoslužby: | |
sudé neděle v roce: | 09.00 sv. liturgie |
Poutní místa: | Kašperské Hory, Klokoty, Lomec, Římov |
Plzeň
sv. Mikuláše, Mikulášské nám., Plzeň
Bohoslužby: | |
neděle a svátky: | 10.00 sv. liturgie 16.30 sv. liturgie |
Karlovy Vary
kaple sv. Ondřeje, Ondřejská ul.
Bohoslužby: sobota: | 10.00 sv.liturgie |
neděle: | 10.00 sv. liturgie |
svátky: | 18.00 sv. liturgie |
Filiální obce: | Ostrov na Ohří |
chrám: | kaple Svaté rodiny v Domově pro seniory |
Bohoslužby: | |
neděle: | 12.00 sv. liturgie |
Sokolov
sv. Jakuba Většího, Sokolov
Bohoslužby: | |
2. a 4. neděle v měsíci: | 14.00 sv. liturgie |
Tachov
sv. Václava
Bohoslužby: | |
neděle: | 09.15 utreňa |
10.00 sv. liturgie | |
17.00 večerňa | |
středa - pátek | 17.00 sv. liturgie |
sobota: | 17.00 večerňa |
Děčín
chrám sv. Václava a Blažeje, Děčín
Chomutov
chrám sv. Barbory
Bohoslužby: | |
neděle a svátky: | 9.00 sv. liturgie |
Filiální obce: | Klášterec nad Ohří |
chrám: | Panny Marie Královny |
Bohoslužby: | |
1. neděle v měsíci: | 11.00 sv. liturgie |
Litvínov | |
chrám: | kaple Bratrství (sv. Michal), Masarykovo nám. 38/2 |
Bohoslužby: | |
3. neděle v měsíci | 11.00 sv. liturgie |
Liberec
Povýšení Svatého Kříže, Malé nám.
Bohoslužby: | |
neděle: | 10.00 sv. liturgie |
svátky ve všední dny: | 16.00 sv. liturgie |
Filiální obce: | Česká Lípa |
chrám: | sv. Máří Magdalské |
Bohoslužby: | dle dohody |
Jablonec nad Nisou | |
chrám: | Nejsvětější Srdce Ježíšovo |
Bohoslužby: | |
neděle: | 14.30 sv. liturgie |
Český Dub | |
Bohoslužby: | |
chrám: | Seslání Ducha Svatého |
neděle: | 17.00 sv. liturgie |
Ústí nad Labem
sv. Josefa, Hrbovická, Ústí nad Labem - Předlice (zastávka MHD: U VOZOVNY)
Bohoslužby: | |
neděle: | 9.30 sv. liturgie |
pátek: | 16.00 sv. liturgie |
svátky ve volné dny: | 10.30 sv. liturgie |
svátky v pracovní dny: | 16.00 sv. liturgie |
Filiální obce: | Povrly |
chrám: | Navštívení Panny Marie |
Bohoslužby: | |
sobota: | 15.00 sv. liturgie |
Teplice
chrám: Narození sv. Jana Křtitele, Zámecké náměstí
Bohoslužby: | |
2. a poslední neděle: | 14.30 sv. liturgie |
Žatec
chrám: Navštívení Panny Marie, Žíželice
Bohoslužby: | |
4. neděle: | 11.00 sv. liturgie |
filiální chrám: | Panny Marie Královny, Žatec |
Filiální obce: | Louny |
chrám: | kaple Nejsv. Svátosti v chrámu sv. Mikuláše, ul. Beneše z Loun |
Bohoslužby: | |
2. neděle: | 11.00 sv. liturgie |
administrováno z Karlových Varů | Podbořany |
Bohoslužby: | |
1. a 3. sobota v měsíci | 18.00 sv. liturgie |
svátky: | dle dohody |
Hradec Králové
Farní chrám - Božského Srdce Páně
Bohoslužby: | |
neděle: | 9.30 Růženec 10.00 sv. liturgie (první v měsíci v češtině) |
svátky středa | dle ohlášení 15.35 sv. růženec 16.00 sv. liturgie |
Filiální obec: | Náchod |
chrám: | sv. Vavřince, Masarykovo nám. |
Bohoslužby: | |
3. neděle: | 16.00 sv. liturgie |
Pardubice
chrám: Panny Marie Sedmibolestné
Bohoslužby: | |
neděle: | 10.00 sv. liturgie |
pondělí a středa: | 16.00 sv. liturgie |
Filiální obec: | Chrudim |
chrám: | sv. Archanděla Michaela |
Bohoslužby: | |
sudé neděle: | 10.00 sv. liturgie |
středa: | 17.00 sv. liturgie |
Brno
chrám: sv. Maří Magdaleny, Masarykova ul., Brno
Bohoslužby: | |
neděle: | 10.15 sv. liturgie |
svátky: | 16.00 sv. liturgie |
Kaple na faře u sv. Jakuba, Jakubská 11, Brno | |
všední dny: | 07.30 sv. liturgie |
Poutní místa: | Mikulčice, Sloup v Moravském Krasu |
Jihlava
chrám: sv. Jakuba, Jihlava
Bohoslužby: | |
1. neděle: | 18.00 sv. liturgie |
Filiální obec: | Velké Meziříčí |
chrám: | Povýšení Svatého Kříže |
Bohoslužby: | |
2. neděle: | 10.00 sv. liturgie |
Velké Meziříčí | |
chrám: | Povýšení Svatého Kříže |
Bohoslužby: | |
1. sobota | 18. 30 sv. liturgie (LO) 17. 30 sv. liturgie (ZO) |
Kroměříž
kaple Svatého Kříže v provinčním domě
Bohoslužby: | |
2. neděle: | 10.00 sv. liturgie |
Filiální obec: | Velehrad |
chrám: | bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoda |
Bohoslužby: | |
2. neděle: | 15.00 sv. liturgie |
Poutní místa: | Uherský Brod, Velehrad |
Olomouc
chrám: kaple sv. Anny, Dómské nám.
Bohoslužby: | |
neděle: | 10.00 sv. liturgie |
svátky: | 18.00 sv. liturgie |
Prostějov neděle: Přerov& Poutní místo: v | 17.00 sv.liturgie dle dohody Svatý Kopeček u Olomouce |
Ostrava
chrám: sv. Antonína Paduánského, Ostrava - Kunčičky
Bohoslužby: | |
neděle: | 10.00 sv. liturgie |
svátky: | 16.00 sv. liturgie |
Karviná
chrám: sv. Marek, Karviná
Bohoslužby: | |
neděle: | 08.00 sv. liturgie |
Filiální obec: | Frýdek Místek |
chrám: | Všech Svatých |
Bohoslužby: | |
neděle: | 11. 00 sv. liturgie |
svátky: | 16. 00 sv. liturgie |
Opava
chrám: sv. Jana Křtitele
Bohoslužby: | |
2. neděle: | 09.00 sv. liturgie |
Bruntál
chrám: Zjevení Páně v Břidličné
Bohoslužby: | |
neděle (1x za 14 dní) a svátky: | 09.00 sv. liturgie |
Jeseník
Zlaté Hory
Bohoslužby: |
Zdroj, autor, foto: www.exarchat.cz