Pascha v katedrálním chrámě svatého Klimenta v Praze 8. dubna 2012

Část řeckokatolíků slavila Paschu podle gregoriánského kalendáře. Většina věřících ale pochází z Ukrajiny, kde se Pascha slaví podle juliánskeho kalendáře, takže následující týden se očekává ještě nepoměrně větší účast.

Část řeckokatolíků slavila v katedrálním chrámě svatého Klimenta v Praze 8. dubna 2012 Paschu podle gregoriánského kalendáře.

Většina věřících ale pochází z Ukrajiny, kde se Pascha slaví podle juliánskeho kalendáře, takže následující týden se očekává ještě nepoměrně větší účast. Slavnostní liturgii sloužil biskup apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko.

Spolu s ním koncelebrovali generální vikář Mons. Milan Hanuš a biskupský vikář pro pastoraci Ukrajinců, Mgr. Vasyl Slyvotskyj.

Zpíval zbor svatého Vladimíra pod vedením prof. Olgy Mandové.

Ve své homilii apoštolský exarcha kormě jiného řekl:  "Bůh může všechno, a přece On nás k ničemu násilím nenutí.

Z lásky sám sebe dal za nás, aby zachoval naši svobodu Božích dětí. A on vykonal to, co jsme nebyli už schopni sami vykonat.

Od nás očekává - a to jenom pro naše dobro - že odstraníme pýchu svého života, přijmeme jeho lásku a budeme ho následovat."

Více naleznete na Exarchat.cz.

Zpět

Unian

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace